STS
fot. StarLadder

Kto pojedzie na Majora, a kto do domu? Dziś przedostatni dzień Minorów Europy i Ameryki

Pora oddzielić chłopców od mężczyzn. Amerykański i europejski Minor dobiegają końca, a z każdym spotkaniem stawka jedynie rośnie. Dziś czekają nas cztery naszpikowane emocjami pojedynki. Dwa z nich zadecydują o awansie na Majora, pozostałe zaś o pozostaniu w grze o przepustkę na najważniejsze zawody półrocza. Na pierwszy ogień pójdą batalie ekip zza oceanu. Najpierw w […]

Pora oddzielić chłopców od mężczyzn. Amerykański i europejski Minor dobiegają końca, a z każdym spotkaniem stawka jedynie rośnie. Dziś czekają nas cztery naszpikowane emocjami pojedynki. Dwa z nich zadecydują o awansie na Majora, pozostałe zaś o pozostaniu w grze o przepustkę na najważniejsze zawody półrocza.

Na pierwszy ogień pójdą batalie ekip zza oceanu. Najpierw w meczu przegranych zmierzą się zawodnicy FURII Esports oraz Sharks Esports. Bez wątpienia faworytem w ten konfrontacji są ci pierwsi, szczególnie gdy sięgniemy pamięcią po występy tejże formacji między innymi na finałach Esports Champioship Series. W CS-ie wszystko jest jednak możliwe, a wczorajszy intensywny bój Sharks z INTZ Esports zdaje się tylko potwierdzać, że ekipa Renato „naka” Nakano nie znalazła się w tym miejscu przypadkowo. A skoro już o INTZ mowa, to zespół Gustavo „yeLa” Knittela w drugim sobotnim starciu zmierzy się z NRG Esports. Reprezentanci Ameryki Północnej jak dotąd w Berlinie spisywali się zgodnie z oczekiwaniami, nie tracąc ani jednej mapy i mało prawdopodobne, by w tej kwestii miało się cokolwiek zmienić po dzisiejszym meczu.

Harmonogram spotkań amerykańskiego Minora prezentuje się następująco:

20 lipca

1. runda drabinki przegranych

10:00 FURIA Esports vs Sharks Esports BO3

Finał drabinki wygranych

13:00 NRG Esports vs INTZ Esports BO3

Kibice ze Starego Kontynentu nie będą tego popołudnia mieli prawa narzekać na nudę. Na początek dzisiejszej rywalizacji na europejskim Minorze przyjdzie nam obejrzeć starcie pomiędzy CR4ZY a Fnatic. Co ciekawe, o zachowanie szans na Majora zagrają dwie ekipy, które okazały się najlepsze w swoich zbiorach. Dobrej dyspozycji ze spotkań w grupach nie udało się jednak przełożyć na równie skuteczną grę w fazie play-off, ale oczywiście nie wszystko jeszcze stracone. Margines błędu mają za to zawodnicy North oraz mousesports, dla których potknięcie nie oznacza jeszcze pożegnania z zawodami. Wytypowanie wyniku tej batalii jest jednak wyjątkowo trudnym zadaniem. Popularne Myszy miały ogromne problemy w czwartek, gdy cudem uniknęły eliminacji z turnieju, ale kolejnego dnia po tych nie było już śladu. Teraz naszpikowany gwiazdami skład wydaje się być na doskonałej drodze do awansu, ale bez wątpienia dziś czeka go trudne zadanie, a rywal może postawić poprzeczkę naprawdę wysoko.

Harmonogram spotkań europejskiego Minora prezentuje się następująco:

20 lipca

1. runda drabinki przegranych

16:00 CR4ZY vs Fnatic BO3

Finał drabinki wygranych

19:00 North vs mousesports BO3

Anglojęzyczna transmisja z całej imprezy dostępna jest na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu, z kolei spotkania europejskiego Minora można śledzić  na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izako Boars z porażką w barażach o ESEA MDL. Dziki tracą margines błędu

Zaczęło się dobrze, skończyło kiepsko. Tak w telegraficznym skrócie można podsumować występ Izako Boars w ćwierćfinale górnej drabinki baraży o awans...