STS
fot. StarLadder

Powtórki z Katowic nie będzie! mousesports weźmie udział w StarLadder Major Berlin 2019

Po klęsce podczas styczniowego Minora mousesports zdecydowało się na rekonstrukcję swojej dywizji CS:GO, angażując przy jej okazji aż trzech nowych graczy oraz szkoleniowca. Powstały zespół nie powtórzył błędu swojego poprzednika, zapewniając dziś sobie bilet na StarLadder Major Berlin 2019! Mimo problemów w pierwszej fazie rozgrywek to właśnie Myszy jako pierwszy skład z Europy zdobyły przepustkę […]

Po klęsce podczas styczniowego Minora mousesports zdecydowało się na rekonstrukcję swojej dywizji CS:GO, angażując przy jej okazji aż trzech nowych graczy oraz szkoleniowca. Powstały zespół nie powtórzył błędu swojego poprzednika, zapewniając dziś sobie bilet na StarLadder Major Berlin 2019! Mimo problemów w pierwszej fazie rozgrywek to właśnie Myszy jako pierwszy skład z Europy zdobyły przepustkę na turniej główny. Pierwszą szansę na awans zmarnowało natomiast North, które jutro w meczu o wszystko powalczy z CR4ZY.

North 0 : 2 mousesports

(Europe Minor – finał drabinki wygranych)
Vertigo Overpass Inferno Mirage Dust2 Train Nuke
11 5 Inferno 10 16
6 6
7 6 Mirage 9 16
1 7
Nuke

Piorunujący start pojedynku odnotowały Myszy, które błyskawicznie wysforowały się na spore, jak na ten etap gry, prowadzenie. Jedno udane natarcie North nie okazało się przełamaniem tej drużyny – na nie musieliśmy poczekać jeszcze kilka minut. Duńczycy doszli do głosu dopiero pod koniec połowy, gdy zdołali nieco zbliżyć się do rywala, wciąż tracąc do niego jednak aż pięć oczek. Po zmianie stron skład Markusa „Kjaerbyego” Kjaerbyego powiększył swój dorobek o jeszcze dwa punkty, lecz mouz wtedy zaczęło znów nabierać wiatru w żagle. Seria czterech wygranych rund była ostatnią rzeczą, na jaką stać było North na Inferno i mousesports zatriumfowało 16:11.

Rozpędzony zespół Finna „karrigana” Andersena zdominował początkową fazę boju na Mirage’u, lecz i tym razem North w pewnym momencie zaczęło stopniowo odzyskiwać oddech. Najpierw na konto Duńczyków trafiły dwa pojedyncze punkty, lecz po chwili zainkasowali oni aż cztery oczka z rzędu. Ostatnia runda przed zmianą stron padła jednak łupem niezbyt dobrze wyposażonych Myszy. Po przegranej pistoletówce dwa scouty i trzy pistolety były wszystkim, czego potrzebowało mouz. Od udanego force’a Özgür „woxic” Eker i spółka wznowili swój triumfalny marsz i bez straty już żadnego punktu sięgnęli po niezwykle cenne zwycięstwo.

W ramach europejskiego Minora rozegrane zostanie jeszcze tylko jedno spotkanie. Jutro o 18:00 North zagra z CR4ZY – wygrany awansuje na Majora, przegrany weźmie udział w międzyregionalnym turnieju ostatniej szansy. Polskojęzyczną transmisję z tego meczu można będzie śledzić na Twitchu na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat niemieckich zmagań zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Po wielu zwrotach akcji Misfits pokonuje Rogue w LEC

Rewanż za European Masters przebiegł po myśli Misfits Gaming! Skład, który zadebiutował w League of Legends European Championship wczoraj, dzisiaj odn...