Przed nami ostatni dzień amerykańskiego i europejskiego Minora. Niepewne swego losu nadal pozostają cztery formacje, z czego dwie z nich, FURIA Esports i North, miały już w przeszłości okazję wystąpić na Majorze. Z kolei INTZ Esports oraz CR4ZY walczyć będą o największy sukces w swojej dotychczasowej historii.

FURIA Esports vs INTZ Esports
14:00 (BO3)

Jeszcze przed startem zmagań w Berlinie FURIA traktowana była jako główny kandydat do awansu, ale ostatnie dni nieco zmieniły ten pogląd. Podopieczni Nicholasa "guerriego" Nogueiry zaczęli bowiem dość niepewnie i potem w kolejnych meczach nie zawsze prezentowali to, czym zachwycali w minionych miesiącach. Zresztą, swoją przygodę z Minorem zaczęli od porażki właśnie z INTZ, dzisiejsze spotkanie będzie mieć więc dodatkowy podtekst. Nie ulega jednak wątpliwości, że i drugi zespół z Brazylii będzie mocno zmotywowany, a przodować pod względem tejże motywacji będzie zapewne Vito "kNg" Giuseppe. Doświadczony Latynos miał przecież już w swojej karierze okazję grać w finale Majora, ale potem jego kariera znacznie zwolniła. Ewentualny awans na StarLadder Major Berlin byłby więc szansą, by ponownie nadać jej pędu.

CR4ZY vs North
18:00 (BO3)

Brak North na Intel Extreme Masters Katowice 2019 był jedną z większych niespodzianek. Duńczycy nie zdołali wówczas wywalczyć promocji ani poprzez Minora, ani też poprzez turniej Play-in. Tamtego niepowodzenia nie pamięta Jakob "JUGi" Hansen, który w międzyczasie zastąpił w składzie Caspera "cadiaNa" Møllera i ma teraz pomóc swoim nowym kolegom w osiągnięciu upragnionego sukcesu. Czy to się uda? Trudno powiedzieć, bo rywalem skandynawskiej piątki będzie CR4ZY, które typowane było na czarnego konia zawodów i świetnie się z tej roli wywiązało. Międzynarodowy zespół pokonał m.in. Sprout oraz Fnatic – dzięki temu drugiemu zwycięstwu przeszedł zresztą do historii, bo przez nie Szwedzi po raz pierwszy w historii nie pojawią się na Majorze. Jedyną zadrą na honorze Nemanji "nexy" Isakovicia i spółki pozostaje porażka z North w pierwszej rundzie play-offów, przed nimi więc szansa na rewanż.

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszych relacji z amerykańskiego Minora oraz europejskiego Minora.