fot. ESL/Helena Kristiansson

smooya powróci do składu BIG po długiej przerwie?

Ostatnie miesiące w wykonaniu BIG nie należały do najlepszych – podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019 niemiecko-turecka piątka odpadła z rywalizacji już po trzech meczach, zaś na nadchodzącego Majora w Berlinie nawet się nie zakwalifikowała. Kolejne zmiany kadrowe w szeregach formacji wydają się nieuniknione, a wiele wskazuje na to, że ich świadkami będziemy już w najbliższych dniach.

Podczas transmisji na żywo trenera BIG, Alexandra „kakafu” Szymanczyka, na ekranach widzów pojawiło się bowiem coś, czego ci raczej nie powinni zobaczyć. Austriak przez przypadek zaprezentował okno czatu z jednym z sympatyków drużyny, w którym napisał niezwykle interesującą wiadomość. Zgodnie ze słowami 30-latka, już wkrótce do składu zespołu po kilku miesiącach siedzenia na ławce powróci snajper Owen „smooya” Butterfield, który miałby zastąpić doświadczonego Fatiha „goba b” Dayika. Co więcej, Brytyjczyk ma wspierać ekipę tylko do momentu, gdy na rynku dostępni będą reprezentanci Sprout.

Ostatnim turniejem smooyi w barwach organizacji zza naszej zachodniej granicy było ELEAGUE CS:GO Invitational 2019. Tuż zakończeniu amerykańskiej imprezy gruchnęła wiadomość o przesunięciu Butterfielda na ławkę, co miało być w dużej mierze decyzją samego zainteresowanego. 19-latek później żałował swojego wyboru i przyznał, że natychmiastowo powróciłby do głównej piątki, gdyby tylko nadarzyła się ku temu sposobność. W międzyczasie smooya nie znalazł żadnego stałego zespołu, jednak miał okazję zaliczyć kilka okazjonalnych występów między innymi w barwach Renegades.

Potencjalne odejście Dayika nie powinno stanowić żadnego zaskoczenia, wszak o takiej ewentualności coraz głośniej w wywiadach wspominali sami gracze BIG. Warto również nadmienić, że od jakiegoś czasu weteran nie pełni już roli prowadzącego, bowiem jego obowiązki przejął Johannes „tabseN” Wodarz. 32-letni gracz jest członkiem niemieckiej organizacji od stycznia 2017 roku, a więc momentu jej utworzenia. W tym czasie gob b wystąpił pod tą banderą na czterech turniejach rangi Major, z czego na dwóch udało mu się wraz z kompanami osiągnąć status legendy.

Skład BIG po tej zmianie prezentowałby się następująco: 

  • Johannes „tabseN” Wodarz
  • Tizian „tiziaN” Feldbusch
  • Ismailcan „XANTARES” Dörtkardeş
  • Denis „denis” Howell
  • Owen „smooya” Butterfield
  • Alexander „kakafu” Szymanczyk – trener
  • Johannes „nex” Maget – ławka rezerwowych
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

40in90 mistrzyniami eLadies Tournament!

Niedziela była drugim, a zarazem ostatnim dniem poznańskiego eLadies Tournament. Po premierowym dniu zmagań cztery drużyny wciąż miały szanse na zgarn...

>