fot. EPICENTER

Youngsters o krok od LOOT.BET/CS Season 3 – ekipa pashy pokonuje SJ Gaming

Youngsters udanie rozpoczęło kampanię w zamkniętych kwalifikacjach do LOOT.BET/CS Season 3. Ekipa Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego w półfinale górnej drabinki uporała się z SJ Gaming i musi wygrać już tylko jedno spotkanie, by zameldować się w internetowych rozgrywkach.

Youngsters 2 : 0 SJ Gaming

(Zamknięte kwalifikacje do LOOT.BET/CS Season 3 – półfinał)
Mirage Inferno Train Overpass Vertigo Dust2 Nuke
16 11 Train 4 12
5 8
16 7 Mirage 8 12
9 4
Nuke

Fińska piątka rozpoczęła wybranego przez siebie Traina od dwóch zdobyczy, jednak w dalszej fazie pierwszej połowy kompletnie nie radziła sobie ze skutecznie nacierającym Polakami. Youngsters seryjnie zdobywało punkty, a raz na jakiś czas o swoim istnieniu przypominało SJ. Pojedyncze zrywy ze strony północnoeuropejskiej formacji przyniosły jej w sumie tylko cztery oczka, co stawiało naszych rodaków w uprzywilejowanej pozycji. Po zmianie stron ekipa pashy lepiej strzelała z pistoletów i wkrótce osiągnęła pułap piętnastu rund. Pojedynek potrwał jednak o kilka minut dłużej, gdyż polska drużyna napotkała opór i oddała rywalom kilka punktów. Ostatecznie wypracowana wcześniej zaliczka okazała się wystarczająca, gdyż Youngsters triumfowało 16:12.

Następnie przenieśliśmy się na Overpassa, gdzie nie uświadczyliśmy już dominacji w wykonaniu jednego z zespołów. Mimo iż gracze znad Wisły nie poradzili sobie w pistolach, to dzięki podłożonej bombie byli w stanie pozwolić sobie na zakupy w drugim starciu i zaskoczyli przeciwników z Finlandii. Żadna ze stron nie potrafiła przez dłuższą chwilę utrzymać prowadzenia, wobec czego zanim zawodnicy zeszli na przerwę, na tablicy wyników widniał rezultat 8:7 na korzyść SJ. Druga pistoletówka również padła łupem Eliasa „Jamppiego” Olkkonena i kompanów, dzięki czemu zdołali oni odskoczyć na trzy oczka. Polacy nie podłamali się początkowymi problemami i dość szybko doprowadzili do remisu. Wyrównana walka toczyła się do 25. odsłony, bo w niej Youngsters szczęśliwie zamieniło rundę z pistoletami w punkt. Nieoczekiwane zwycięstwo uskrzydliło miksowy zespół, który od tamtej pory nie popełnił żadnego błędu i koniec końców ponownie wygrał w stosunku 16:12.

Tym samym Youngsters awansowało do finału górnej drabinki zamkniętych kwalifikacji, w którym już jutro o godzinie 12:55 podejmie triumfatora meczu Heretics z Copenhagen Flames. Stawką tej potyczki będzie miejsce w LOOT.BET/CS Season 3.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Illuminar jednym z uczestników LOOT.BET/CS Season 3

Wcześniej pisaliśmy o meczu Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego i jego Youngsters, którzy zaczynają dziś walkę o awans na LOOT.BET/CS Season 3. D...