fot. materiały prasowe

Polska Liga Esportowa rozpoczyna współpracę z kancelarią prawniczą

Branża esportowa rozwija się nieustannie, a wraz z tym rozwojem pojawiają się kolejne problemy, którym sprostać muszą organizatorzy. Cześć tych problemów dotyczy spraw z zakresu prawa, nic więc dziwnego, że do pomocy angażowane są kancelarie zajmujące się właśnie tymi kwestiami. Jedną z takich współprac rozpoczęła Polska Liga Esportowa.

Nawiązanie współpracy z Kancelarią Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy to kolejny krok ku rozbudowie oraz profesjonalizacji Polskiej Ligi Esportowej – przyznała Lena Bortko, Brand Manager Polskiej Ligi Esportowej. – Nauczeni doświadczeniem wiemy, jak ważna jest kooperacja z renomowanym partnerem, który dodatkowo posiada specjalistyczną wiedzę prawniczą z zakresu esportu. Pozwoli nam to na jeszcze dokładniejsze kontrolowanie prawidłowego oraz regulaminowego przebiegu rozgrywek – dodała.

Co ciekawe, Traple, Konarkski, Podrecki i Wspólnicy posiadają już pewne doświadczenia związane z działalnością w sportach elektronicznych oraz szeroko pojętej branży IT. Wraz z PLE kancelaria czuwać będzie nad regulaminowym przebiegiem rozgrywek, jednocześnie odpowiadając m.in. za wsparcie merytoryczne. Przypomnijmy, że wcześniej podobną funkcję pełniła ELIGA, z którą współpraca została jednak już jakiś czas temu zakończona.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos, G2, LEC 2019 Summer W4

Najsilniejszy z najsłabszym, czyli G2 kontra EXCEL już dziś w LEC

Przed nami piąty tydzień zmagań najlepszych europejskich formacji w ramach letniej odsłony League of Legends European Championship. Ostatni dzień prze...