fot. ESL/Adam Łakomy

forZe i DreamEaters wygrywają grupy Minora CIS. Spirit nie sprostało oczekiwaniom

Pierwszego dnia azjatyckiego Minora nie zaskoczyło nas nic. Nie ma jednak co się martwić – region CIS zrekompensował nam to niedociągnięcie. Faworyzowany Team Spirit zaczął bowiem swoją przygodę z berlińską imprezą od porażki, znacznie komplikując sobie drogę na StarLadder Major Berlin 2019.

Po zakończeniu Intel Extreme Masters Katowice 2019 w szeregach Spirit doszło do małej rewolucji, w której wyniku wymieniono dwóch zawodników. Czy był to wybór słuszny? Gdybyśmy mieli oceniać tylko na podstawie tego, co działo się dziś, powiedzielibyśmy, że nie. Wszystko dlatego, że podopieczni Nikolaya „Certusa” Poluyanova zostali rozgromieni aż 3:16 przez DreamEaters i jutro będą walczyć o swój dalszy byt. A co z ich pogromcami? Ci kilka godzin później rozprawili się także z Warthox Esport, zamykając cały mecz z dwóch mapach, chociaż długo zanosiło się, że potrzebne im będą trzy potyczki. Dzięki temu mogą oni być już pewni gry w play-offach.

Pewność tę ma również forZe, które w przeciwieństwie do Spirit nie zawiodło. Co więcej, dobitnie pokazało, że jest najpoważniejszym kandydatem do awansu na Majora, który akurat dla tej formacji miałby wymiar historyczny. O sile Dmitriya „facecracka” Alekseyeva i jego kolegów przekonało się m.in. Syman Gaming, które poległo 9:16. Poturbowane ze starcia z Rosjanami wyszło również Gambit Youngsters, które ani na Inferno, ani też na Duście2 nie zdołało dobić do bariery dziesięciu wygranych rund i ostatecznie przegrało cały mecz wynikiem 0:2.

Komplet dzisiejszych wyników prezentuje się następująco:

24 lipca

Grupa A

16:00 forZe 16:9 Syman Gaming Mirage

Grupa B

16:00 Team Spirit 3:16 DreamEaters Overpass

Grupa A

17:15 Unique Team 4:16 Gambit Youngsters Dust2

Grupa B

17:15 Nemiga Gaming 9:16 Warthox Esport Inferno

Mecz wygranych grupy A

18:30 forZe 2:0 Gambit Youngsters
Inferno 16:7
Dust2 16:9

Mecz wygranych grupy B

18:30 DreamEaters 2:0 Warthox Esport
Inferno 16:13
Overpass 16:14

Zawody powrócą już jutro o godzinie 16:00 – wtedy to Syman Gaming podejmie Unique Team, zaś Team Spirit zmierzy się z Nemigą Gaming. Po więcej informacji na temat Minora CIS przed StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polskie drużyny zdominowały ZULA Pro League, NETopery mistrzami letniego splitu

Rozgrywki ZULA Europe Pro League 2019 Summer Split dobiegły końca. Można powiedzieć, że letnia odsłona ligi została w całości zdominowana przez polski...