STS
Pyrka
fot. ESL

devils.one zagra w play-offach, Wisła Płock powalczy o utrzymanie w Ultralidze

Kolejny dzień Ultraligi za nami. Dzisiaj emocji nie zabrakło nie tylko na Summoner’s Rift, bowiem niektóre drużyny już dzisiaj mogły przypieczętować swój los w fazie zasadniczej. I część z nich tego dokonała – Rogue Esports Club na przykład wreszcie może być w stu procentach pewnym pierwszego miejsca w tabeli, natomiast devils.one na pewno zagra w […]

Kolejny dzień Ultraligi za nami. Dzisiaj emocji nie zabrakło nie tylko na Summoner’s Rift, bowiem niektóre drużyny już dzisiaj mogły przypieczętować swój los w fazie zasadniczej. I część z nich tego dokonała – Rogue Esports Club na przykład wreszcie może być w stu procentach pewnym pierwszego miejsca w tabeli, natomiast devils.one na pewno zagra w play-offach.

Obie te drużyny zapisały na koncie kolejne zwycięstwa, przy czym zgodnie z oczekiwaniami cięższą przeprawę miały Diabły. REC gładko rozprawił się z Actina PACT, zaś PRIDE zawzięcie walczyło o wyrwanie punktów w meczu z DV1. Na nieszczęście Orłów świetną dyspozycję zaprezentował dzisiaj Tobiasz „Agresivoo” Ciba, który w dużej mierze przyczynił się do wygranej swojego zespołu.

Gdzie jedni cieszą się z awansu do play-offów, inni opłakują utratę szans na kolejną rundę drugiego sezonu. Zawodnicy Wisły Płock są pierwszymi, którzy pożegnali się z resztką nadziei na fazę pucharową, a gwoździem do trumny była dzisiejsza porażka z piratesports. Różnica klas była jednak dość wyraźna, a przecież Piraci okupują ostatnie premiowane awansem do play-offów miejsce. Koniec końców oni będą kontynuowali walkę o mistrzostwo drugiego sezonu, zaś Nafciarze powoli mogą szykować siły na baraże.

Mówiąc o przebiegu dzisiejszej rywalizacji w Ultralidze, nie można przejść obojętnie wobec najbardziej wyrównanego meczu, w którym do walki stanęły Illuminar Gaming i AVEZ Esport. Stawką tego spotkania było miejsce w górnej połowie tabeli po szóstym tygodniu. Początkowo szala zwycięstwa była po stronie iHG, jednak bardzo udana inicjacja Krystiana „Czaru” Przybylskiego przyniosła jego drużynie Barona, a kilka minut później teleport toplanera AVEZ na plecy rywali zaowocował eliminacją czterech z nich i ostateczną wygraną Ośmiornic.

Tak prezentują się wyniki wszystkich dzisiejszych meczów:

Środa, 24 lipca
17:30 Illuminar Gaming 0:1 AVEZ Esport Bo1
18:30 Rogue Esports Club 1:0 ACTINA PACT Bo1
19:30 Wisła Płock 0:1 piratesports logo piratesports Bo1
20:30 devils.one 1:0 PRIDE Bo1

Choć sytuacja w tabeli po części wyjaśniła się, wciąż pozostało wiele niewiadomych dotyczących pierwszej fazy Ultraligi. Po kolejnym tygodniu nie będzie już jednak żadnych niedomówień. W najbliższy wtorek rozpocznie się siódma, ostatnia kolejka, a dzień później poznamy ostateczną klasyfikację i co za tym idzie wszystkich uczestników play-offów. Aktualną tabelę znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

forZe i DreamEaters wygrywają grupy Minora CIS. Spirit nie sprostało oczekiwaniom

Pierwszego dnia azjatyckiego Minora nie zaskoczyło nas nic. Nie ma jednak co się martwić – region CIS zrekompensował nam to niedociągnięcie. Faworyzow...