fot. ESL/Helena Kristiansson

DETONA rozstaje się z jednym z graczy przed startem kolejnego sezonu ESL Pro League

DETONA Gaming bez wątpienia może zaliczyć swój debiutancki sezon w ESL Pro League do udanych. Formacja z Brazylii okazała się wszak najlepsza w swojej grupie, dzięki czemu mogliśmy ją oglądać podczas światowych finałów w Montpellier.

To osiągnięcie nie uchroniło jej jednak przed roszadami kadrowymi. Na ławce rezerwowych wylądował bowiem Wesley „hardzao” Lopes, który częścią zespołu był od września 2018 roku. W tym czasie, poza wspomnianym awansem na finałowy turniej EPL, udało mu się wraz z nim sięgnąć po wicemistrzostwo Gamers Club Masters III i ESL LA League Season 4,  a także stanąć na najniższym stopniu podium Esportal Global. Niedawno 18-latek mógł także świętować ze swoimi kolegami triumf w brazylijskiej dywizji ESEA Open.

Chciałbym ogłosić, że nie jestem już częścią DETONY – napisał w mediach społecznościowych sam Lopes. – Trafiłem na ławkę rezerwowych, na której pozostanę do końca mojego kontraktu. Jednocześnie jednak jestem otwarty na wszelkie propozycje. Chciałbym z tego miejsca podziękować moim kolegom z drużyny oraz całemu sztabowi za wspólnie wykonaną pracę. Życzę wam wszystkim powodzenia – dodał. Na ten moment nie wiadomo kto zajmie jego miejsce.

W tej sytuacji skład DETONA Gaming prezentuje się następująco:

  • André „tiburci0” Rossetto
  • Matheus „prt” Scuvero
  • Vinicius „vsm” Moreira
  • Matheus „Tuurtle” Anhaia
  • Henrique „rikz” Waku – trener
  • Wesley „hardzao” Lopes – rezerwowy
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wraca Overwatch League. Zespół Danye zainauguruje czwarty etap rozgrywek

Po półtoratygodniowej przerwie powraca Overwatch League. Przed nami czwarty i jednocześnie ostatni etap rozgrywek, dzięki któremu poznamy ostateczny k...