Tak jak można się było spodziewać, TYLOO i Grayhound Gaming zmierzą się ze sobą w finale drabinki wygranych azjatyckiego Minora. Obie drużyny nie miały w piątek żadnych problemów z pokonaniem swoich rywali, dzięki czemu już jutro powalczą między sobą o bezpośredni awans na StarLadder Major Berlin 2019.

Grayhound Gaming 2 : 0 MVP PK
Mirage 16:10 Dust2 16:4  Nuke 

Pierwszy piątkowy mecz nie przyniósł nam zbyt wielu emocji. Już od pierwszych minut na Mirage'u stroną przeważającą było bowiem Grayhound, które całkiem sprawnie radziło sobie z obroną swoich bombsite'ów i na przerwę schodziło z pięciopunktowym prowadzeniem. Co ciekawe, po przejściu na stronę CT MVP wreszcie odpowiedziało i zbliżyło się do rywali na odległość jednego oczka, ale to byłoby na tyle. Do remisu koniec końców nie doszło, bo podopieczni Neila "NeiLa_M" Murphy'ego wrócili na zwycięską ścieżkę i gładko zatriumfowali 16:10. To jednak było nic przy pogromie, jaki mogliśmy oglądać na Duście2. Tam gracze z Antypodów brutalnie rozprawili się z koreańskimi oponentami, pozwalając im na zdobycie zaledwie czterech rund – to było oczywiście za mało, by MVP mogło na poważnie myśleć o zwycięstwie, dlatego też to ostatecznie padło łupem Grayhound.

TYLOO 2 : 0 Avant Gaming
Overpass 16:2 Mirage 16:12  Inferno 

Zawodnicy TYLOO zapewne przyglądali się poczynaniom swoich potencjalnych rywali i po tym, co stało się na Duście2, nie mieli wyjścia – również musieli zaprezentować swoją siłę. I dokonali tego z nawiązką, bo na Overpassie niczym walec przejechali się po Avant, oddając przeciwnej drużynie zaledwie dwa punkty. Niemniej Mirage nie był już tak widowiskowy. Tam Azjaci zanotowali co prawda mocny start, ale bardzo szybko też opadli z sił, dzięki czemu Euan "sterling" Moore jeszcze przed przerwą odrobili wszelkie straty i nawet wyszli na skromne prowadzenie 8:7. Po wygranej drugiej pistoletówce nawet jeszcze je powiększyli, ale w 29. rundzie TYLOO się przebudziło. I od tego momentu słuch o Avant zaginął – grali tylko gracze z Państwa Środka, którzy po piorunującej serii sześciu zdobytych z rzędu oczek zatriumfowali 16:12.


Kolejne mecze już jutro od godziny 10:00 – najpierw MVP PK podejmie Avant Gaming, zaś trzy godziny później Grayhound Gaming zmierzy się z TYLOO. Po więcej informacji na temat azjatyckiego Minora przed StarLadder Major Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji.