fot. DreamHack/Adela Sznajder

Trwają zamknięte eliminacje do Games Clash Masters, Movistar i Tricked krok bliżej awansu

Movistar Riders i Tricked Esports postawiły wczoraj poważny krok na drodze do awansu na Games Clash Masters 2019. Obie te formacje w piątek nie doznały bowiem goryczy porażki i mogą być już pewne gry w play-offach zamkniętych eliminacji, dziś natomiast dołączą do nich dwie kolejne ekipy.

Trudno jednak powiedzieć, by Hiszpanie i Duńczycy przeszli przez fazę grupową bez problemów. Co prawda zaczęli nieźle, bo w pierwszej rundzie zmagań wysoko pokonali odpowiednio Sprout i Ambush Esport, ale już w kolejnych spotkaniach nie obyło się bez zgrzytów. Aitor „SOKER” Fernández i spółka musieli się wszak sporo napocić, by ostatecznie ograć Team Ancient. W pewnym momencie wydawało się nawet, że opuszczą serwer z pustymi rękami, gdyż przegrywali już 11:15, ale na swoje szczęście doprowadzili do dogrywki, w której przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dodatkowe rundy potrzebne były także drużynie Nicolaia „HUNDENA” Petersena, która pozwoliła rywalom z Ancient na comeback i po awans sięgnęła dopiero w overtimie.

Komplet wyników pierwszego dnia prezentuje się następująco:

26 lipca
12:00 Sprout 8:16 Movistar Riders Train
13:30 ALTERNATE aTTaX 6:16 Team Ancient Overpass
15:00 ex-Epsilon Esports 11:16 Copenhagen Flames Overpass
16:30 Tricked Esport 16:7 Ambush Esport Overpass
18:00 Movistar Riders 19:17 Copenhagen Flames Mirage
20:30 Team Ancient 20:22 Tricked Esport Nuke

Dziś drugi i jednocześnie ostatni dzień fazy grupowej. O promocję do kolejnej fazy walczy m.in. ALTERNATE aTTaX, którego zawodnikiem jest Mateusz „matnuu” Wiczewski. Polak i jego koledzy muszą jednak wygrać aż dwa spotkania – najpierw z Ambush, a potem również z Ancient. Niepewni swego losu są też czołowi przedstawiciele ESEA Moutain Dew League w postaci Sprout oraz ex-Epsilon Esports.

Dzisiejszy harmonogram wygląda tak:

27 lipca
10:00 Sprout vs ex-Epsilon Esports BO3
13:00 ALTERNATE aTTaX vs Ambush Esport BO3
16:00 Copenhagen Flames vs Sprout/ex-Epsilon BO3
19:00 Team Ancient vs aTTaX/Ambush BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem kanału Games Clash TV na Twitchu. Zamknięte eliminacje do Games Clash Masters 2019 potrwają do 28 lipca, zaś ich zwycięzca otrzyma przepustkę na zaplanowane na wrzesień zawody główne.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W Azji stare wygi, w regionie CIS debiutanci. Dziś dwa zespoły awansują na Majora

Przed nami przedostatni już dzień zmagań w ramach azjatyckiego Minora oraz Minora CIS. Dziś dwie formacje, po jednej z każdego regionu, zapewnią sobie...