Dopiero co wypatrywaliśmy startu Minorów, a tymczasem wszystko powoli zbliża się do końca. Już dziś zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w Minorach azjatyckich i CIS, a my dowiemy się, kto awansuje na StarLadder Major Berlin 2019, a kto o ten awans powalczy podczas turnieju Play-in.

MVP PK vs TYLOO
14:00 (BO3)

Wśród azjatyckich formacji raczej nie ma co kombinować – murowanym faworytem jest TYLOO. Hansel "BnTeT" Ferdinand i spółka sprawę występu na Majorze mogli zresztą załatwić już wczoraj, ale na swoje nieszczęście wypuścili z rąk wygraną w meczu z Grayhound Gaming. Niemniej teraz powinno być łatwiej, bo MVP PK to rywal teoretycznie o wiele łatwiejszy do pokonania, o czym świadczyć mogą osiągane przez niego w Berlinie wyniki. Koreańska piątka w żadnym bowiem momencie nie zachwyciła, a jedyne zwycięstwa, jakie udało jej się odnieść, były następstwem słabej dyspozycji nisko notowanych oponentów, a nie fajerwerków ze strony podopiecznych Seon-ho "termiego" Pyeona. Wobec tego każdy inny wynik niż pewna wygrana TYLOO w stosunku 2:0 będzie ogromną niespodzianką.

DreamEaters vs Syman Gaming
18:00 (BO3)

O wiele ciekawiej powinno być wśród drużyn z Europy Wschodniej. Wszak tutaj ponownie naprzeciwko siebie staną DreamEaters i Syman Gaming, które miały już okazję rywalizować ze sobą w pierwszej rundzie play-offów. Wówczas górą byli Nicolas "Keoz" Dgus wraz z kolegami, ale bez wątpienia nie przyszło im to łatwo. I dziś prawdopodobnie też tak będzie, tym bardziej że DE przystąpi do meczu wzmocnione wczorajszym zwycięstwem nad faworyzowanym Teamem Spirit. Rosjanie wyeliminowali więc jednego groźnego rywala i mają chrapkę na więcej, co nie dziwi, bo żaden z członków składu nie miał jeszcze okazji zagrać na Majorze. Z drugiej strony w podobnej sytuacji jest Syman – oba zespoły piszą więc historię. Pozostaje tylko pytanie, kto w tejże historii opuszczać serwer będzie z tarczą, a kto na tarczy.

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat berlińskich zmagań zapraszamy do naszych relacji z azjatyckiego Minora oraz Minora CIS.