Wczoraj Grayhound Gaming okazało się dla TYLOO zbyt mocne, ale Azjaci nie mieli zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie tej porażki. Dziś bowiem czekało na nich MVP PK i akurat ten rywal w żadnym stopniu nie stanowił już problemu dla podopiecznych chińskiej organizacji, którzy dość gładko zapewnili sobie awans na StarLadder Major Berlin 2019. Jeśli zaś chodzi o koreański skład, to jego zobaczymy jeszcze w jutrzejszym turnieju Play-in.

MVP PK 0 : 2 TYLOO

(Asia Minor – finał drabinki przegranych)
Nuke Overpass Dust2 Inferno Train Vertigo Mirage
4 4 Dust2 11 16
0 5
6 5 Inferno 10 16
1 6
 Mirage 

Jeszcze przed startem meczu TYLOO traktowane było jako niekwestionowany faworyt, nikogo więc nie zaskoczył niezwykle udany start w wykonaniu Hansela "BnTeTa" Ferdinanda i jego kolegów. Ci, mimo konieczności gry po teoretycznie trudniejszej stronie, w pewnym momencie prowadzili już nawet 9:1 i pewnie parli przed siebie po przekonujące zwycięstwo. Co prawda pod koniec pierwszej połowy gracze MVP zdobyli się jeszcze na pojedynczy zryw, ale nie miał on większego znaczenia. Ich rywale z Państwa Środka nadal mogli pochwalić się siedmiopunktową przewagą, którą po przejściu do ataku z łatwością przekuli w miażdżące zwycięstwo 16:4. Dokładnie tak – w drugiej części mapy Dust2 Koreańczycy nie zdobyli już ani jednego oczka.

Bardzo szybko zakończyła się także potyczka na Inferno, które było wyborem MVP. Tam nadal niepodzielnie rządziło TYLOO, chociaż 10:5 po stronie CT nie robiło już takiego wrażenia, jak 11:4 w roli terrorystów. Tak czy inaczej, nadal był to bardzo dobry wynik. Zresztą niewiele w tamtym momencie wskazywało, że coś może się jeszcze zmienić. Oponenci BnTeTa i spółki byli kompletnie rozbici, wobec czego za ogromne szczęście możemy uznać fakt, iż w drugiej połowie udało im się dopisać do swojego dorobku jeszcze jeden punkt. To był taki mały prezent od TYLOO, które kilkanaście minut później mogło wznieść ręce w górę w geście triumfu – zwycięstwo 16:6 i awans na Majora stały się faktem.

Końcowa klasyfikacja Asia Minor Championship Berlin 2019 prezentuje się następująco:

1. Grayhound Gaming 30 000 $
2. TYLOO 15 000 $
3. MVP PK 5 000 $
4. Avant Gaming
5-6. Power Gaming, ALPHA Red
7-8. Energy Esports, FFAmix