fot. StarLadder

Syman ogrywa DreamEaters i awansuje na pierwszego Majora w swojej historii

Na papierze delikatnym faworytem batalii w finale drabinki przegranych Minora CIS było DreamEaters. Zawodnicy z Rosji nie podołali jednak zadaniu i wygrana powędrowała w ręce graczy Syman Gaming. Dla wielonarodowościowej piątki triumf ten oznacza awans na berlińskiego Majora, dla rywali z kolei konieczność walki w fazie play-in.

DreamEaters 0 : 2 Syman Gaming

(CIS Minor – finał drabinki przegranych)
Mirage Overpass Inferno Dust2 Nuke Vertigo Train
(2) 17 8 Inferno 7 19 (4)
7 8
12 9 Dust2 6 16
3 10
 Train

Rywalizacja rozpoczęła się na wybranym przez DreamEaters Inferno i zgodnie z oczekiwaniami pierwsze słowo w tym pojedynku należało właśnie do jednolitej pod względem narodowościowym piątki. Ale radość nie mogła trwać długo, bo zaraz skuteczny kontratak wyprowadziło Syman, wychodząc na prowadzenie. Kolejne minuty przebiegały pod znakiem niezbyt klarownej sytuacji i częstych zmian na pozycji lidera pojedynku. Finalnie jednopunktową przewagę do przerwy dowieźli Rosjanie, lecz ci wkrótce musieli gonić wynik. To jednak nie był ostatni zwrot akcji na inauguracyjnej mapie. W zasadzie do samego końca regulaminowego czasu gry byliśmy świadkami swoistego pojedynku pięściarskiego, w którym powalenie rywala było niemalże niemożliwym do wykonania zadaniem. O losach pierwszej lokacji musiała więc zadecydować dogrywka, a w niej szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili wreszcie zawodnicy Syman.

Podrażnione wynikiem premierowej konfrontacji DreamEaters ze sportową wściekłością zaczęło batalię na Duście2. Po kilku minutach na koncie Vladislava „Krada” Kravchenki i kompanów figurowało już 6 punktów przy jednoczesnym zerze po stronie strat. Niemniej w miarę upływu czasu pojedynek przestał być jednostronnym widowiskiem, a coraz częściej do głosu dochodzili przedstawiciele międzynarodowego zespołu. Niestety, w płynnej grze przeszkadzały liczne problemy techniczne, które niemiłosiernie przedłużały spotkanie. Te najwyraźniej nie wpłynęły najlepiej na poczynania reprezentantów DreamEaters, którzy stale roztrwaniali swoją przewagę, aż w końcu pałeczkę przejęło Syman. Nicolas „Keoz” Dgus i koledzy z zimną krwią wykorzystali problemy oponentów i dopełnili dzieła zniszczenia, zapewniając sobie przepustki na Majora.

Końcowa klasyfikacja CIS Minor Championship Berlin 2019 prezentuje się następująco:

1. forZe 30 000 $
2. Syman Gaming 15 000 $
3. DreamEaters 5 000 $
4. Team Spirit
5-6. Gaming Youngsters, Warthox Esport
7-8. Nemiga Gaming, Unique Team
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BPro ostatnim uczestnikiem GG.BET New York Invitational

Wczoraj poznaliśmy siódemkę zespołów, które otrzymały od organizatorów zaproszenia do udziału w turnieju GG.BET New York Invitational, dziś z kolei st...