fot. StarLadder

Do rozdzielenia ostatnie trzy miejsca na Majorze. Startuje Minor Play-in

Już dzisiaj czeka nas ostatni akcent procesu kwalifikacyjnego do zbliżającego się coraz większymi krokami berlińskiego Majora. Przed nami Minor Championship Play-in, czyli swoisty turniej ostatniej szansy dla ekip, które zmagania w swoich regionach zakończyły na trzecich lokatach.

W porównaniu do rywalizacji, którą mieliśmy okazję śledzić na początku roku w Katowicach, tym razem w fazie play-in do zgarnięcia jest o jedna przepustka na Majora więcej. Wszystko za sprawą miejsca zwolnionego przez Cloud9. Drużyna reprezentująca amerykańską organizację była wszak pewna udziału w niemieckich zawodach, ale pod warunkiem zachowania trzonu swojego składu, w jakim wystąpiła w stolicy Górnego Śląska. Tak się jednak nie stało, a dodatkowo odświeżone C9 poległo już na etapie zamkniętych kwalifikacji do Minora.

Wobec tego tylko jedna ekipa, którą zobaczymy tego popołudnia w akcji, będzie musiała się obejść smakiem. Pytanie tylko która? Znalezienie odpowiedzi na tę zagwozdkę na pewno nie jest łatwym zadaniem. Biorąc pod uwagę ostatnie dokonania i ranking HLTV od reszty nieco odstaje DreamEaters, z kolei za głównego faworyta uchodzi North. Ale i Duńczycy nie mogą czuć się całkowicie spokojni o awans, bo przecież ci gdzieś z tyłu głowy mają jeszcze niepowodzenie na tym samym etapie. Przed sześcioma miesiącami Skandynawowie ulegli w decydującym pojedynku z reprezentującym Azję ViCi Gaming i ostatecznie pożegnali się z marzeniami o występie na Intel Extreme Masters Katowice.

29 lipca

Półfinał drabinki wygranych

12:00 INTZ Esports vs DreamEaters BO3
15:00 North vs MVP PK BO3

Finał drabinki przegranych

18:00 TBD vs TBD BO3

Wszystkie spotkania z angielskim komentarzem można będzie zobaczyć pod tym adresem. Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bugha wygrywa Fortnite World Cup Solo, teeq najlepszym z Polaków

Zaledwie 16-letni Amerykanin, Kyle “Bugha” Giersdorf, został indywidualnym mistrzem świata w Fortnite'a. Na konto młodego gracza trafiły aż 3 miliony...