STS
fot. StarLadder

Kolejna drużyna z CIS zagra na Majorze! DreamEaters lepsze od INTZ

Jeżeli mało wam było na Majorze drużyn z Europy Wschodniej, to nie macie się co martwić. Dziś do grona uczestników nadchodzącego StarLadder Major Berlin 2019 dołączyło DreamEaters, które w trakcie trzymapowego pojedynku rozprawiło się z brazylijskim INTZ Esports. Mimo to ekipa z Ameryki Południowej nie ma jeszcze powodu do smutku – dziś przed nią kolejna szansa na awans.

INTZ Esports 1 : 2 DreamEaters

(Minor Play-in – półfinał drabinki wygranych)
Nuke Inferno Overpass Mirage Vertigo Train Dust2
6 6 Overpass 9 16
0 7
(4) 19 3 Mirage 12 15 (0)
12 3
12 8 Dust2 7 16
4 9

Już na Overpassie, który swoją drogą był wyborem właśnie DreamEaters, łatwo dało się zauważyć, że Rosjanie chcą zgarnąć dziś całą pulę. Mimo konieczności gry w ataku szybko przejęli oni inicjatywę i dzięki mocnemu startowi prowadzili już 5:1. Co prawda potem INTZ zdołało się wreszcie przebudzić, ale mimo wszystko rewolucji na serwerze nie było – to nadal DE przeważało i tuż przed koniec pierwszej połowy mieli oni o trzy oczka więcej niż rywale. Już wtedy szanse na comeback były nikłe, tym bardziej że Vito „kNg” Giuseppe i spółka musieli odrabiać straty po teoretycznie trudniejszej stronie. Efekt był więc łatwy do przewidzenia. Podczas drugiej części potyczki Latynosi nie zdobyli już ani jednego punktu i boleśnie polegli w stosunku 6:16.

W tych okolicznościach drużyna z Ameryki Południowej musiała wziąć się w garść i podjąć rękawicę na swoim Mirage’u. Problem w tym, że… nie zrobiła tego. Mimo zmiany mapy to nadal DreamEaters rządziło i to w stopniu naprawdę zdecydowanym. I to na tyle, że przez pierwsze piętnaście rund INTZ dopisało do swojego dorobku zaledwie… trzy oczka. Wobec tego tylko cud mógł jeszcze uratować brazylijski skład przed sromotną porażką i ten… niespodziewanie się wydarzył! Nagle DE zapomniało bowiem jak grać i pozwoliło oponentom na zdobycie aż jedenastu punktów z rzędu! Coś to był za powrót – od wyniku 4:15 do 15:15! Wówczas kNg i spółka byli na fali, nic więc dziwnego, że w dogrywce kontynuowali oni swoją wspaniałą serię i zatriumfowali ostatecznie 19:15!

O losach awansu przesądzić miał więc Dust2. Tam już naprawdę nie było miejsca na błędy, toteż nie dziwi fakt, że tym razem żadna z drużyn nie była w stanie na dobra zdominować drugiej. I chociaż DreamEaters nieźle zaczęło, to z czasem ustąpiło pola INTZ, które nie tylko odrobiło czteropunktową stratę, ale jeszcze przed przerwą samo wyszło na skromne prowadzenie 8:7. Ale to byłoby na tyle. Po przejściu do ataku Latynosi stracili wszystkie swoje atuty, zaś DreamEaters wprost przeciwnie. Rosjanie zaczęli przeć jeszcze mocniej i wykorzystując ofensywną indolencję przeciwników, gładko przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 16:12.

Już za chwilę kolejny mecz – North zmierzy się z MVP PK. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat Minor Championship Play-in Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

xccurate żegna się z TYLOO i dołącza do BTR

Przygoda Kevina "xccurate'a" Susanto z TYLOO definitywnie dobiegła końca. Indonezyjski snajper, który ostatni miesiąc spędził na ławce rezerwowych, ni...