STS
fot. StarLadder

Nie będzie powtórki z Katowic! North kwalifikuje się na Majora

Po tym, jak North po raz kolejny nie zdołało wywalczyć przepustki na Majora poprzez europejskiego Minora, sympatycy duńskiej formacji mogli mieć powody do obaw. Na szczęście ich ulubieńcy nie powtórzyli blamażu z Katowic i po przekonującym triumfie nad MVP PK zameldowali się na StarLadder Major Berlin 2019.

North 2 : 0 MVP PK

(Minor Play-in – półfinał drabinki wygranych)
Overpass Vertigo Nuke Inferno Mirage Train Dust2
16 11 Nuke 4 10
5 6
16 9 Inferno 6 10
7 4
Dust2

Nuke, a więc mapa wybrana przez Koreańczyków, rozpoczął się od trzech kolejnych triumfów North. Potem na chwilę do głosu doszli zawodnicy z Azji, lecz doprowadzenie do remisu 3:3 było szczytem ich możliwości w pierwszej połowie starcia. W kolejnych dziewięciu rundach dominowali bowiem faworyci tego spotkania, którym gra w defensywie ewidentnie przypadała do gustu. Podopieczni Torbjørna „mithaR” Nyborga ograniczali zagrożenie ze strony rywali do minimum, oddając im zaledwie jedno oczko. Po przejściu do ataku Skandynawowie również celniej strzelali z pistoletów, dzięki czemu byli już niemalże pewni zwycięstwa na pierwszej lokacji. Zanim do tego doszło, duńska piątka złapała jeszcze chwilową zadyszkę, lecz ostatecznie i tak triumfowała 16:10.

Pod względem przebiegu początkowych rund Inferno łudząco przypominało Nuke’a. Najpierw trzy razy zapunktowało North, a następnie doczekaliśmy się szybkiej riposty MVP PK. Tym razem Hyun-Pyo „XigN” Lee i kompani nie dali sprowadzić się do parteru, walcząc z rywalami jak równy z równym. Pod koniec połówki wyżej notowana drużyna w końcu przełamała na dobre linię defensywy Azjatów i wysunęła się na trzyrundowe prowadzenie. Jego rozmiar urósł po wygranych przez North pistoletach, które wymiernie przybliżały dwunasty zespół światowego rankingu do domknięcia serii. Tym bardziej że ekipa Valdemara „valde” Bjørna Vangsy do zdobycia czternastego oczka grała niemalże bezbłędnie, z każdą minutą odbierając oponentom nadzieje na powrót do pojedynku. Ostatecznie Duńczycy pokonali MVP wynikiem 16:10 i mogą cieszyć się z awansu na nadchodzącego Majora.

Już za chwilę wystartuje mecz pomiędzy INTZ eSports a MVP PK, który wyłoni ostatniego uczestnika StarLadder Major Berlin 2019. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale StarLaddera na Twitchu. Po więcej informacji na temat Minor Championship Play-in Berlin 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MaPet Show: Powypadały trupy z szafy...

Można ze sporą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że każdy z nas ma swoją "ciemną" stronę. Taką, o której nie chce mówić i której nie chce pokazywać. Ni...