Ostatnio o Apex Legends zrobiło się nieco ciszej, ale Electronic Arts najwyraźniej nie chce, byśmy zapomnieli o hitowym przedstawicielu gatunku battle royale. Dlatego dziś oficjalne ogłoszono plany organizacji Apex Legends Preseason Invitational – turnieju lanowego, który między 13 a 15 września odbędzie się w Krakowie!

Już na jesień stolicę województwa małopolskiego odwiedzi w sumie osiemdziesiąt drużyn, każda złożona z trzech zawodników. Wszystkie one rywalizować będą ze sobą w drabince podwójnej eliminacji i tak aż do czasu, aż w stawce pozostanie tylko dwadzieścia ekip. To właśnie one przystąpią do ostatniej fazy zmagań, której stawką będzie łączna pula nagród wynosząca aż 500 tysięcy dolarów. – Kiedy utworzyliśmy dział rywalizacji esportowej w grach EA, pragnęliśmy z każdego gracza uczynić gwiazdę, budując rozrywkę przyciągającą miliony graczy i widzów. Dziś oficjalnie poszerzyliśmy rywalizację esportową EA o Apex Legends, grę, która miała jedną z największych premier w historii, a którą do dziś napędza pełna pasji globalna społeczność. Apex Legends Preseason Invitational stanowi kolejny kluczowy krok w naszej esportowej przygodzie – nie krył zadowolenia Todd Sitrin, który pełni funkcję starszego wiceprezesa oraz dyrektora generalnego sekcji esportu w EA.

Współzawodnictwo to istota Apex Legends, a niniejsze wydarzenie pozwoli zaprezentować grę w pełnej krasie. Apex Legends Preseason Invitational przybliża naszą wizję w stronę konkretnej rywalizacji, gdzie pierwsze skrzypce gra cała społeczność. Wciąż sprawdzamy nowe możliwości, dzięki którym gracze oraz widzowie mogą doświadczyć Apex Legends, i nie możemy się już doczekać tego wydarzenia – to z kolei słowa Chada Greniera, który nadzoruje cały projekt. Na ten moment nie mamy jednak zbyt wielu informacji na temat tego, gdzie konkretnie odbędzie się turniej. Tego dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Wszystkie drużyny, które chcą wziąć udział w Apex Legends Preseason Invitationa, muszą wysłać maila na adres [email protected] – w jego treści powinny znaleźć się Origin ID oraz powiązane adresy mailowe. Warto w tym miejscu jednak zaznaczyć, że wpisowe wynosi 150 dolarów. Więcej informacji na temat zasad przyznawania zaproszeń znaleźć można pod tym adresem.