Przerwa wakacyjna? Tego pojęcia nie znają zawodnicy Youngsters oraz adwokacika, którzy dzisiaj rozegrali po jednym spotkaniu w internetowych rozgrywkach. Ostatecznie tylko druga ze wspomnianych formacji zdołała uporać się ze swoim rywalem.

Jako pierwsza do walki przystąpiła ekipa Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego, która zmierzyła się z Teamem LDLC na start LOOT.BET/CS Season 3. Na Nuke'u Polacy radzili sobie naprawdę dobrze, zdobywając osiem punktów po stronie atakującej, a następnie wychodząc na prowadzenie 14:9. Niestety, wówczas do gry wrócili rywale, którzy zgarnęli siedem punktów z rzędu i zaskakująco domknęli mapę. Train z kolei przebiegał pod dyktando Vincenta „Happy'ego” Schopenhauera i spółki – do przerwy LDLC miało nad naszymi rodakami siedem oczek przewagi, a w drugiej połówce dołożyło jeszcze jedno, triumfując 16:8. Wygrana francuskojęzycznej drużyny to duża zasługa Christophe "SIXERA" Xia, który na dwóch mapach upolował aż 57 zabójstw.

Kilka godzin później na serwerze pojawił się adwokacik. Piątka Grzegorza "SZPERA" Dziamałka podejmowała międzynarodowe Nice Try w ramach pierwszej kolejki Alienware Game Arena 2019 Split 3. Seria rozpoczęła się na Mirage'u, gdzie gracze znad Wisły wręcz demolowali przeciwników. Najlepszym tego dowodem jest fakt, iż w premierowej części spotkania nie oddali oni ani jednej rundy! Po zmianie stron adwokacik pozwolił sobie na kilka strat, lecz i tak zwyciężył pewnie do sześciu. Obraz gry nie odmienił się na Trainie, bowiem Juho "juho" Lampinen i kompani wciąż wyglądali na zespół, który jest przynajmniej o dwie półki niżej od Polaków. Druga lokacja zakończyła się takim samym wynikiem jak pierwsza, wobec czego rodzima ekipa dopisała trzy punkty do ligowej tabeli.

Poniżej prezentujemy pełną listę wtorkowych spotkań polskich zespołów: 

30 lipca
12:55 Youngsters 0:2 Team LDLC Nuke 14:16
Train 8:16
17:00 adwokacik 2:0 Nice Try Mirage 16:6
Train 16:6

adwokacik do gry powróci już jutro o godzinie 15:55, kiedy spotkaniem z ad hoc rozpocznie kampanię w LOOT.BET/CS Season 3. Ten mecz wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale UCC League na Twitchu.