Syrpy
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Ciąg dalszy problemów Syrpy’ego z grecką organizacją. Włodarze ligi bezradni

Nie milkną echa sytuacji sprzed miesiąca, kiedy to opisywaliśmy problemy Kamila „Syrpy” Pękackiego z wypłacalnością greckiej organizacji, Different Dimension. O incydencie dowiedzieliśmy się 15 lipca, kiedy to zawodnik zgłosił brak przelewów ze strony DD za grę w drużynie. Zaraz po tym organizacja napisała wiadomość na swoim profilu na Twitterze, oskarżając go o przekręt i oszukiwanie. Okazuje się, że konflikt nadal nie został rozwiązany, a na dodatek sami organizatorzy Greek Legends League rozkładają ręce twierdząc, że nie są w stanie rozpocząć dochodzenia w tej sprawie.

Przypomnijmy także, że Syrpy wielokrotnie zgłaszał próbę porozumienia się w tej kwestii. Pomimo wielu próśb, właściciel organizacji Different Dimension Grigoris„KobazZz” Kovalegos nie był w stanie wysłać żadnych potwierdzeń dokonania przelewu, a ponadto zablokował zawodnika na Facebooku i zerwał z nim jakikolwiek kontakt.

Co więcej, zawodnik otrzymał odpowiedź od przedstawiciela, a zarazem właściciela firmy zajmującej się organizacją Greek Legends League o nicku „k0n0s”. Według informacji przekazanych przez Syrpy’ego, włodarze Different Dimension poinformowali organizatorów ligi, że wszystkie tweety związane z zawodnikiem nie były wiadomościami pochodzącymi z oficjalnych mediów społecznościowych drużyny. Zaznaczyli także, że było to fałszywe konto niezwiązane z organizacją. I tutaj pojawia się problem, a mianowicie chodzi o to, że profil ten był podany w spisie kanałów w mediach społecznościowych zespołu. Mimo wszystko informacja ta została uznana za prawdziwą przez osoby zarządzające GLL.

Nasza liga przeprowadziła rozmowę z przedstawicielem drużyny Different Dimension, który zaprzeczył, jakoby wcześniej przywołany tweet należał do jego organizacji. W związku z upublicznieniem przez podmiot prywatnych konwersacji, przedstawiciel otrzymał ostrzeżenie. W związku z tym, że sytuacja nie nastąpiła z użyciem oficjalnych narzędzi komunikacyjnych GLL, nie zostały podjęte żadne poważniejsze kroki. Co do oskarżeń związanych z brakiem wypłat dla zawodników, nie mieliśmy możliwości, aby zweryfikować płatności czy kontrakty między drużyną a zawodnikami, przez co nie możemy wszcząć dochodzenia w tej sprawie.

Co może zaskakiwać w tej całej sprawie to fakt, że post z domniemanego fałszywego konta został polubiony przez większość ludzi związanych z Different Dimension. Tymi osobami byli zawodnicy, trener, menadżer oraz właściciel organizacji. Ponadto bez konsekwencji przeszły usunięte już tweety jednego z zawodników środkowej alei Different Dimension. Mowa o Redonie „Hayate” Filim, który na forum publicznym pisał o „pocięciu wszystkich Polaków w prawdziwym życiu”. Druga osoba, która odpisała na tę samą wiadomość to aktualny AD Carry greckiej organizacji, Kostis „Kabbamaru” Georgantas.

Całą sytuację skomentował w rozmowie z naszym serwisem Kamil „Syrpy” Pękacki.

Na samym początku szło nam bardzo dobrze. Jednak po trzecim tygodniu wspólnej gry i późniejszej dwutygodniowej przerwie między kolejkami, na dwanaście godzin przed zamknięciem składów drużyn, dowiedziałem się, że zostałem wyrzucony z zespołu. Informację przekazał mi jeden z zawodników, a do tej pory nie otrzymałem należnych mi pieniędzy. Drużyna, która powinna mi zapłacić stale utrzymuje, że wysłała przelewy, choć nie jest w stanie nikomu pokazać dowodu zapłaty, a właściciel organizacji dalej ma zablokowane wszelkie możliwe drogi komunikacji ze mną.

Zawodnik podkreślił także, że za całą sytuacją nie stoją raczej słabe wyniki drużyny. W momencie, gdy Syrpy grał w Different Dimensions to ekipa znajdowała się na drugim miejscu w lidze, z wynikiem 4-2. Rozgrywki w Greek Legends League Kamil Pękacki kontynuował w zespole Pyrsos Esports, która bierze udział dokładnie w tych samych rozgrywkach co Different Dimensions. Aktualnie z racji zakończonego sezonu w Grecji Syrpy bierze udział w kwalifikacjach do Ultraligi wraz z drużyną „Co Mówi Diss do Dissa”. – Aktualna organizacja zapewnia mi pełne wsparcie. Nie sprawiają żadnych problemów w związku z dramą. Co do Different Dimension, kontakt z kimkolwiek powiązanym z drużyną został zerwany – zakończył gracz.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HEN1 pożegna się z Luminosity?

Pod koniec czerwca szeregi Luminosity Gaming opuścił Lucas "LUCAS1" Teles, a kilka tygodni później śladami 24-latka może pójść jego brat bliźniak Henr...

>