fot. Illuminar Gaming

Play-offy LOOT.BET/CS Season 3 jeszcze nie dla iHG. Polacy gorsi od HAVU

Po dwóch wygranych pojedynkach Illuminar Gaming było już o krok od play-offów LOOT.BET/CS Season 3, ale, przynajmniej na razie, musi obejść się smakiem. W meczu o awans do najlepszej ósemki Polacy ulegli bowiem HAVU Gaming, notując pierwszą porażkę w internetowych rozgrywkach.

Illuminar Gaming 0 : 2 HAVU Gaming
Train 13:16 Vertigo 29:31 Overpass

Train rozpoczął się po myśli naszych rodaków, którzy zgarnęli rundę pistoletową i od razu zbudowali trzyrundową przewagę. Potem gra nie układała się jednak zgodnie z planem iHG, wszak Finowie zaczęli seryjnie punktować. W pewnym momencie nadwiślańska drużyna traciła do rywala już pięć oczek, jednak pod koniec połówki otrząsnęła się i zdołała nieco zmniejszyć straty. Po przerwie Polacy, podobnie jak na początku meczu, chwilowo przejęli inicjatywę, wychodząc na prowadzenie 11:9. HAVU wstało jednak z kolan i wkrótce zaczęło dyktować warunki gry. Gracze Illuminar starali się powstrzymać rozpędzonych przeciwników, ale na niewiele się to zdało, gdyż i tak musieli uznać ich wyższość na pierwszej mapie.

Do ósmej odsłony na Vertigo byliśmy świadkami zaciętej batalii, bowiem na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Od tamtej pory Olli „sLowi” Pitkänen i kompani grali wręcz koncertowo, nie oddając do przerwy ani jednego punktu! Gdy na konto fińskiej formacji trafiła druga pistoletówka, wydawało się, że domknięcie serii jest wyłącznie kwestią czasu – Illuminar przegrywało przecież dziesięcioma oczkami. Po stronie broniącej rodzima ekipa udowodniła jednak, że nigdy nie należy stawiać na niej krzyżyka. Polacy ruszyli do odrabiania strat, co wychodziło im naprawdę wyśmienicie. Po jedenastu kolejnych zdobyczach zespół Pawła „innocenta” Mocka miał nawet punkt mapowy, ale wtedy o swojej obecności przypomniało widzom HAVU, przedłużając spotkanie o dodatkowe rundy. Po pięciu niezwykle wyczerpujących dogrywkach zawodnicy z północnej Europy wreszcie dokończyli dzieła zniszczenia i mogą już cieszyć się z miejsca w play-offach.

Illuminar Gaming będzie miało jeszcze dwie szanse, by zameldować się w fazie pucharowej LOOT.BET/CS Season 3. Dla przypomnienia bilansem 1-1 legitymują się Izako Boars oraz adwokacik, zaś dwie porażki na swoim koncie zgromadzili dotąd zawodnicy Youngsters.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ważna wygrana SK w LEC. Ekipa Selfmade'a pokonuje Vitality

Oskar "Selfmade" Boderek i spółka z niezwykle cennym zwycięstwem w League of Legends European Championship! SK Gaming w drugim dzisiejszym spotkaniu r...