Upset
fot. Riot Games

Kolejny dzień z LEC za nami. Schalke gwarantuje sobie miejsce w play-offach

Kurz po piątkowym pobojowisku w League of Legends European Champioship powoli opada. Europejska czołówka LoL-a po raz kolejny zaserwowała nam kilka godzin emocjonującego widowiska. Choć nie byliśmy świadkami wielu zaskoczeń, każde spotkanie ma teraz znaczenie w kontekście zapewnienia sobie miejsca w play-offach. Przekonało się o tym FC Schalke 04, które już dzisiaj może być spokojne o udział w fazie pucharowej.

Do tego celu Elias „Upset” Lipp i spółka potrzebowali jedynie zwycięstwa z Misfits Gaming w meczu otwierającym dzisiejsze zmagania. I choć nie przyszło ono błyskawicznie (do rozstrzygnięcia potrzeba było ponad 33 minut), to z pewnością Schalke było stroną dominującą w tym meczu i zasłużenie wygrało to spotkanie.

Pozostałe dwa sloty w fazie pucharowej wciąż są sprawą otwartą. Walka o nie może być tym bardziej zacięta, biorąc pod uwagę, że spośród sześciu drużyn wciąż mających na nie chrapkę, tylko SK Gaming odniosło dzisiaj zwycięstwo. Pozostałe drużyny opuszczały Summoner’s Rift pokonane, co z pewnością nie pomogło poprawić sytuacji EXCEL ani Misfits Gaming. Obie te formacje mają jeszcze matematyczne szanse na miejsce w czołowej szóstce, ale w praktyce… cóż, mówiąc delikatnie, będzie o to bardzo trudno.

Coraz bardziej pewni mogą być z kolei gracze oraz fani G2 Esports. Zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego odniósł dzisiaj trzynaste zwycięstwo, pokonując Rogue w meczu wieńczącym dzisiejsze zmagania. Tym samym jest już o kroczek od zapewnienia sobie miejsca w czołowej dwójce, a co za tym idzie, również udziału w finałach w Atenach. Biorąc pod uwagę, że pozostałymi rywalami G2 będą m.in. Misfits Gaming i EXCEL, miejsce Samurajów na szczycie rankingu jest niemalże pewne.

Tak prezentują się wyniki dzisiejszych meczów w LEC:

Piątek, 9 sierpnia
18:00 FC Schalke 04 1:0 Misfits Gaming Bo1
19:00 SK Gaming 1:0 Team Vitality Bo1
20:00 Fnatic 1:0 EXCEL Bo1
21:00 Splyce 1:0 Origen Origen Bo1
22:00 G2 Esports 1:0 Rogue Bo1

Już jutro czekają nas kolejne pojedynki w ramach LEC 2019 Summer Split. Na początek do walki staną SK Gaming i Splyce. Pełny harmonogram ósmego tygodnia zmagań możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos, Caps, G2, LEC 2019 Summer Week 7

Dominacja od początku do końca. G2 Esports nie daje szans Rogue w LEC

Bez niespodzianki w ostatnim dzisiejszym meczu League of Legends European Championship. G2 Esports nie pozostawiło złudzeń i w przekonującym stylu roz...