Czwarty i jednocześnie ostatni półfinalista League of Legends Championship Series 2019 Summer został wyłoniony minionej nocy. Do Teamu Liquid, Clutch Gaming i Cloud9 dołączyli reprezentanci Counter Logic Gaming, którzy w trzech potyczkach na Summoner's Rift pokonali zawodników OpTic Gaming.

Counter Logic Gaming
3:0 OpTic Gaming
CLG
1:0 OPT
Ruin Dhokla
Wiggily Meteos
PowerOfEvil Crown
Stixxay Arrow
Biofrost Big

To OpTic przelało pierwszą krew i zdobyło pierwszego smoka, ale CLG lepiej poradziło sobie w pierwszym większym starciu drużynowym. Niemalże przez cały czas to OPT utrzymywało się jednak na niewielkim prowadzeniu finansowym. To z czasem stawało się większe, między innymi dzięki zgarnięciu kilku Baronów, ale CLG nie dawało za wygraną. Zespół ten wytrwale bronił swojej bazy, wykorzystując przy tym błędy rywala, by ostatecznie, po 46 minutach odwrócić losy gry i objąć prowadzenie.

OPT 0:1 CLG
Dhokla Ruin
Meteos Wiggily
Crown PowerOfEvil
Arrow Stixxay
Big Biofrost

Początek drugiej gry również układał się po myśli OpTic Gaming, jednak i tym razem formacja ta nie potrafiła tego w żaden sposób wykorzystać. Z czasem CLG stawało się coraz silniejsze, a OpTic wprost  przeciwnie – coraz bardziej bezradne. Zespół Tristana "PowerOfEvila" Schrage'a ograniczał możliwości przeciwników, zdobywając coraz większą przewagę. Ostateczne natarcie Counter Logic Gaming na bazę rywala nastąpiło w 30. minucie, a OPT nie było w stanie powstrzymać rywali.

CLG
1:0 OPT
Ruin Dhokla
Wiggily Meteos
PowerOfEvil Crown
Stixxay Arrow
Biofrost Big

Trzecia gra była najkrótsza i jednocześnie najbardziej jednostronna z całej serii. CLG sukcesywnie powiększało swoją przewagę w złocie, dzięki czemu w 20. minucie wynosiła ona już około 6 tysięcy sztuk złota. OPT podejmowało co prawda próby powrotu, ale te w większości były nieefektywne. W końcu w 27. minucie CLG zgrupowało się na dolnej alejce i zaczęło napierać na bazę rywala. Defensywne szyki OpTic bardzo szybko udało im się sforsować, a niedługo później było już po wszystkim.

Za nami dwa mecze fazy pucharowej LCS 2019 Spring. Najpierw Clutch Gaming pokonało TSM, oddając mu tylko jedną grę, a teraz odpadło OpTic, które przegrało z CLG. W grze o mistrzowski tytuł pozostały tym samym zaledwie cztery formacje. Już w najbliższy weekend czekają nas półfinałowe pojedynki, których harmonogram znajdziecie poniżej. Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Ćwierćfinały Półfinały Finał
 Sobota, 10 sierpnia, 23:00 Sobota, 17 sierpnia, 23:00
TSM 1
WYBÓR–TL
Cloud9 0
Clutch Gaming 3 CLG 0 Niedziela, 25 sierpnia, 22:00
TBD 0
Niedziela, 11 sierpnia, 21:00 Niedziela, 18 sierpnia, 21:00 TBD 0
CLG 3 Team Liquid 0
OpTic Gaming 0 Clutch Gaming 0
Mecz o 3. miejsce
Sobota, 24 sierpnia, 22:00
TBD 0
TBD 0