Fortnite
fot. Epic Games/Fortnite

Korzystasz z Fortnite Pocket Manager? Twórcy Fortnite’a ostrzegają: Używajcie wyłącznie oficjalnych aplikacji

Nie tak dawno do sieci trafiła aplikacja o nazwie Fortnite Pocket Manager, która pozwalała na dostęp do swojego konta poprzez telefon komórkowy. Z jednej strony ułatwiała ona życie i posiadała wiele zalet, ale z drugiej mogła przysporzyć graczom wielu problemów.

Aplikacja umożliwiała między innymi przeglądanie posiadanych przez nas przedmiotów, nabywanie nowych poprzez sklep gry oraz dodawanie znajomych. Teoretycznie Fortnite Pocket Manager był naprawdę użytecznym narzędziem, lecz warto podkreślić dwie rzeczy. Po pierwsze, dodatek nie został oficjalnie wydany przez Epic Games, po drugie, twórca aplikacji miał dostęp do adresów e-mail oraz haseł użytkowników, którzy zdecydowali się na jej pobranie. Nie trudno się zatem domyślić, że autor bez większego problemu mógł okradać nieświadomych niczego graczy.

Głosy o krążącej po internecie podejrzanej aplikacji szybko dotarły do samego Epic Games, które postanowiło wydać komunikat w sprawie. Twórcy popularnego battle royale’a przypomnieli członkom swojej społeczności o tym, aby na swoje konta, w celu ich ochrony, logowali się wyłącznie poprzez oficjalne strony i aplikacje.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rusza Six Major Raleigh 2019, na stole 500 tysięcy dolarów

Dziesiąty sezon w Rainbow Six: Siege znajduje się na półmetku, a to oznacza, że pora na ogromną lanową imprezę. I ta startuje właśnie dziś – już o god...