fot. DreamHack/Adela Sznajder

Heroic zaprezentowało nowego trenera

Zaledwie kilka dni temu pojawiły się pierwsze plotki sugerujące nazwisko nowego trenera Heroic. Dziś te znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, bowiem sama organizacja ogłosiła, że nowym szkoleniowcem sekcji CS:GO został Frederik „LOMME” Nielsen.

Poszukiwania następcy Luisa „peacemakera” Tadeu trwały nieco ponad miesiąc. Brazylijczyk oficjalnie rozstał się ze swoimi skandynawskimi podopiecznymi 1 lipca i to właśnie od tego momentu piątka graczy została zmuszona do trenowania na własną rękę. Oczywiście, w przypadku ekipy zajmującej obecnie 14. miejsce w rankingu HLTV raczej można było spodziewać się, że takowa sytuacja wkrótce ulegnie zmianie. I faktycznie tak się stało.

25-letni Duńczyk do tej pory nie miał za wiele do czynienia z rolą szkoleniowca, za to znacznie więcej czasu poświecił karierze gracza. W trakcie swojej kilkuletniej przygody z Counter-Strikiem dwukrotnie wystąpił na Majorach, jednak miało to miejsce odpowiednio przed sześcioma i pięcioma laty, w obu przypadkach w barwach Reason Gaming. Później Nielsenowi przyszło już występować pod banderami nieco mniej rozpoznawalnych marek. Od dobrych kilku miesięcy pozostawał bez pracodawcy po tym, jak w listopadzie ubiegłego roku rozstał się z Tricked Esport. Następnie zaliczył już tylko krótką przygodę, wspierając byłych graczy Fragsters.

Co ciekawe, LOOME ma już za sobą debiut w barwach Heroic. Duńczyk był… trenerem skandynawskiego zespołu w 2016 roku, jednak w swojej ojczystej drużynie nie zakotwiczył na długo. Jego pobyt pod banderą tej organizacji skończył się po niespełna miesiącu. 25-latek z pewnością liczy, że tym razem zostanie na dłużej i znajdzie nić porozumienia ze swoimi podopiecznymi.

W tej sytuacji skład Heroic prezentuje się następująco:

  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Adam „friberg” Friberg
  • Benjamin „blameF” Bremer
  • Martin „stavn” Lund
  • Niels Christian „NaToSaphiX” Sillassen
  • Frederik „LOMME” Nielsen – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Vega Squadron zawiesza swój zespół CS:GO

Gambit Esports nie jest jedyną organizacją z regionu CIS, która zdecydowała się ograniczyć swoją obecność na scenie CS:GO. Dziś taki ruch podjął Vega...