W maju tego roku zakończyło się śledztwo dotyczące rasistowskich komentarzy, które miały paść z ust jednego z udziałowców Echo Fox. Po trzech miesiącach temat wciąż jest jednak aktualny, a dziś sprawy w swoje ręce wzięło Riot Games, które poinformowało, iż po fiasku negocjacji z Kroenke Sports & Entertainment samo zajmie się poszukiwaniami następcy EF w LCS.

Kroenke Sports & Entertainment otrzymało propozycję odkupienia slota, jednak transakcja nie doszła do skutku. Właściciele klubów takich jak Arsenal czy Denver Nuggets byli gotowi wyłożyć 30 milionów dolarów za prawo do gry w LCS. Problemem okazały się jednak formalności. Z przyczyn niezależnych od Lisów, firma Stana Kroenke nie spełniła wymogów stawianych przez Riot Games. Ze względu na oskarżenia o naruszenie warunków umowy joint venture KSE nie podjęło kolejnej próby przejęcia slota.

16 sierpnia 2019 roku wystartuje 30-dniowy proces, podczas którego spośród wszystkich złożonych wniosków zostanie wybrany nowy uczestnik LCS, z którym federacja zwiąże się długoterminową umową. Ma być on wyłoniony podobnie, jak to miało miejsce w przypadku pierwszych 10 drużyn. Oznacza to, że kandydaci oceniani będą pod względem podziału akcji spółki, strategii biznesowej, biznesplanu oraz koncepcji zarządzania zespołem. Celem organizatorów League Championship Series jest płynne działanie w tej sprawie i dodanie nowej ekipy do ligi przed sezonem 2020. Chętnych na slot Echo Fox jest wielu, między innymi Evil Geniuses oraz Complexity Gaming. Większość pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży prawa do gry w LCS trafi z powrotem do właścicieli Lisów.

W wiosennym splicie drużyna radziła sobie przyzwoicie, zajmując 6. lokatę i wyprzedzając między innymi CLG. W większości dwumeczów zdobywała po jednym punkcie, wychodząc zwycięsko tylko z walki z 100 Thieves. Runda letnia poszła jej dużo gorzej, co mogło być spowodowane między innymi odejściem Ricka Foxa ze struktur klubu. Była gwiazda NBA nie chciała mieć nic wspólnego z organizacją łączoną z rasizmem, o czym wspomniała w swoim pożegnalnym wpisie. Echo Fox ostatecznie zajęło ostatnie miejsce z wynikiem 4-14.