fot. ESL/Helena Kristiansson

Rusza pierwsza faza baraży o ESL Pro League Season 10, w akcji m.in. NiP i Windigo

W samo południe rozpocznie się walka o pozostałe spoty w nadchodzącym sezonie ESL Pro League. Najpierw w akcji zobaczymy formacje z Europy, później do gry włączą się przedstawiciele Ameryki Północnej. Szczęśliwie, o ligowy byt nie muszą martwić się już zawodnicy Aristocracy, którzy dzięki przyzwoitym występom w trakcie 9. sezonu zapewnili sobie bezpieczne utrzymanie.

Dziś i jutro oglądać będziemy tak zwane Pre-Relegation, w których w przypadku obu kontynentów do zgarnięcia będzie jedno miejsce w przyszłosezonowych rozgrywkach na najwyższym szczeblu. Formacje, które zameldują się na 2. i 3. miejscu w przypadku Europy oraz 2-4. miejscu w przypadku Ameryki, trafią do kolejnej fazy zmagań, czyli właściwych baraży. Ten zespół, który zajmie zaś ostatnią pozycję na Starym Kontynencie, marzenia o grze w EPL będzie musiał odłożyć do kolejnej edycji zawodów i jak na razie zadowolić się rywalizacją w ESEA Mountain Dew League.

Faworytami europejskich zmagań bez wątpienia są gracze Ninjas in Pyjamas oraz Windigo Gaming, którzy w przypadku wygranych w inauguracyjnych bojach staną naprzeciw siebie w walce o bezpośredni awans. Znacznie mniejsze szanse daje się zawodnikom Turkey5 oraz Teamu Heretics – te dwa zespoły są kandydatami do walki o trzecią lokatę i przedłużenie swoich szans poprzez przepustkę do kolejnej fazy baraży. Za oceanem o wskazanie zdecydowanych faworytów jest już nieco trudniej, choć w kontekście zapewnienia sobie utrzymania już po Pre-Relegation mówi się przede wszystkim o INTZ Esports, które jako jedyne w tej stawce za kilka dni przystąpi do gry na berlińskim Majorze.

Harmonogram spotkań w europejskich barażach prezentuje się następująco:

15 sierpnia

Półfinał drabinki wygranych

12:00 Ninjas in Pyjamas vs Turkey5 BO3
12:00 Windigo Gaming vs Team Heretics BO3

Finał drabinki wygranych

15:00 TBD vs TBD BO3

1. runda drabinki przegranych

15:00 TBD vs TBD BO3

A tak prezentuje się harmonogram gier w Ameryce Północnej:

15 sierpnia

Półfinał drabinki wygranych

20:00 Lazarus Esports vs Team Singularity BO3
20:00 INTZ Esports vs Team Envy BO3

Finał drabinki wygranych

23:00 TBD vs TBD BO3

1. runda drabinki przegranych

23:00 TBD vs TBD BO3

Wybrane spotkania będzie można oglądać z angielskim komentarzem na kanale ESL na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wideo: LEC Legends – Jankos

Marcin "Jankos" Jankowski jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych graczy League of Legends na świecie. Polak znany jako "first blood king" n...