fot. Illuminar Gaming

Słaby start iHG w play-offach LOOT.BET/CS! Polacy przegrywają z DreamEaters

Illuminar Gaming rozegrało pierwsze spotkanie w ramach play-offów trzeciego sezonu LOOT.BET/CS! Zawodnikom znad Wisły przyszło zmierzyć się z rosyjskim DreamEaters. Drużyna ta nie była byle jakim przeciwnikiem, ponieważ wystąpi ona na nadchodzącym Majorze w Berlinie. Ostatecznie, mimo dobrego startu, nadwiślańska ekipa uległa swoim rywalom. Usprawiedliwieniem dla Polaków może być jednak fakt, iż pojawili się oni na serwerze osłabieni nieobecnością Pawła „innocenta” Mocka oraz Oskara „oskarisha” Stenborowskiego – ich miejsce zajęli Maciej „F1KU” Miklas oraz Adrian „IMD” Pieper.

Illuminar Gaming
0 : 2
DreamEaters

(LOOT.BET/CS Season 3)
 (1) 16 10 Inferno 5 19 (4)
5 10
9 6 Mirage 9 16
3 7
Train

Pierwszą mapą pojedynku było Inferno, gdzie nasi rodacy początkowo radzili sobie naprawdę świetnie. Mimo iż rosyjska ekipa zatriumfowała w pierwszej pistoletówce i dołożyła do tego jedną dodatkową rundę, Illuminar rychło odrobiło straty i uzyskało trzypunktową przewagę nad przeciwnikami. Rosjanie zdołali na chwilę pokazać swoją obecność w grze, jednocześnie uzyskując jedno oczko, a zaraz po tym Polacy wygrali kolejne pięć rund. Do końca pierwszej części tej mapy rosyjska ekipa zaliczyła jeszcze dwie rundy na swoje konto. Po zamianie stron inicjatywę zaczęli przejmować wschodni gracze. Przy wyniku 15:10 Svyatoslav „svyat” Dovbakh i spółka zdołali zdobyć pięć oczek z rzędu i tym samym doprowadzić do dogrywki. Ostatecznie ta nie poszła po myśli naszych rodaków.

Na Mirage’u to DreamEaters od samego początku zdecydowanie było dominującą stroną. Reprezentanci Rosji triumfowali siedem razy z rzędu, a następnie dopuścili Polaków do głosu i pozwolili im przypisać sobie w sumie sześć oczek i tym samym wyrównać wynik. Do końca pierwszej części tej mapy Rosjanie uciekli jeszcze trochę z wynikiem, zdobywając dwa dodatkowe punkty. Po zamianie stron sytuacja graczy spod bandery Illuminar pogarszała się z każdą chwilą, bowiem DreamEaters zaczęło uzyskiwać coraz znaczniejszą przewagę. Nasi rodacy rzadko kiedy już cieszyli się udanymi akcjami, w wyniku czego do końca spotkania przypisali na swoje konto tylko trzy dodatkowe punkty i ponieśli porażkę w tym starciu.

Porażka z DreamEaters nie oznacza jednak, że Illuminar na dobre żegna się z play-offami LOOT.BET/CS Season 3. Zawodnicy iHG spadli do dolnego bracketu fazy pucharowej, gdzie ewentualna przegrana będzie oznaczała eliminację z turnieju. W pierwszym starciu w dolnej części drabinki Polacy będą musieli zmierzyć się z przegranym boju Vexed Gaming z Teamem Heretics.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy pary inauguracyjnych spotkań pierwszej fazy Majora

Organizatorzy StarLadder Berlin Major 2019 na niecały tydzień przed startem zmagań poinformowali o parach pierwszej rundy Fazy Nowych Pretendentów. Ka...