STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Sprout z awansem do ESL Pro League, NiP blisko spadku do ESEA MDL!

Europejskie baraże o ESL Pro League wkroczyły w decydującą fazę. Po zakończeniu fazy Pre-Relegation przyszła pora na ich właściwy etap, gdzie na stole leżą dwa miejsca w nadchodzącym sezonie rozgrywek. Jedno z nich już zgarnęło Sprout. Niemiecka ekipa w otwierającym meczu trafiła na Ninjas in Pyjamas, które ostatnio, krótko mówiąc, nie zachwyca. W pierwszej odsłonie […]

Europejskie baraże o ESL Pro League wkroczyły w decydującą fazę. Po zakończeniu fazy Pre-Relegation przyszła pora na ich właściwy etap, gdzie na stole leżą dwa miejsca w nadchodzącym sezonie rozgrywek. Jedno z nich już zgarnęło Sprout.

Niemiecka ekipa w otwierającym meczu trafiła na Ninjas in Pyjamas, które ostatnio, krótko mówiąc, nie zachwyca. W pierwszej odsłonie baraży Szwedzi ulegli chociażby Teamowi Heretics i Windigo Gaming, a w sobotę po raz kolejny negatywnie zaskoczyli swoich sympatyków. Rozwój akcji na Mirage’u nie wskazywał na to, aby Skandynawowie mieli przegrać w całej serii 0:2 – drużyna Patrika „f0resta” Lindberga prowadziła już 15:10, lecz pozwoliła rywalom na powrót do spotkania, by następnie oddać mapę po dogrywce. Na Trainie Sprout było poza zasięgiem faworytów pojedynku, wobec czego spadli oni do dolnej drabinki, z kolei podopiecznych Niclasa „enkaya J” Krumhorna czekało starcie z Heretics.

Francusko-belgijska piątka po trzymapowym boju pokonała Team Spirit i była już o krok od najwyższej klasy rozgrywkowej. W kolejnym spotkaniu David „davidp” Prins i spółka nie mieli już tyle szczęścia, wszak rywale z Niemiec byli naprawdę dobrze dysponowani. Najpierw pewnie triumfowali na Duście2, oddając Heretics tylko sześć oczek, a potem kontrolowali Inferno, które było emocjonujące tylko w pierwszej połowie zakończonej wynikiem 8:7 na korzyść międzynarodowego składu. Ostatecznie zespół zza naszej zachodniej granicy domknął lokację 16:10 i zapewnił sobie udział w nadchodzącym sezonie EPL.

17 sierpnia

Półfinał drabinki wygranych

12:00 Team Heretics 2:1 Team Spirit
Train 13:16
Dust2 16:11
Nuke 16:5
12:00 Ninjas in Pyjamas 0:2 Sprout
Mirage 20:22
Train 6:16

Finał drabinki wygranych

15:00 Sprout 2:0 Team Heretics
Dust2 16:6
Inferno 16:10

Baraże dla formacji ze Starego Kontynentu zakończą się jutro. Najpierw na serwerze pojawią się gracze Ninjas in Pyjamas oraz Teamu Spirit. Zwycięzca tego pojedynku podejmie Team Heretics, a stawką tego spotkania będzie awans do ESL Pro League. Po więcej informacji na temat zmagań zapraszamy do odwiedzenia naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SK triumfuje nad Origen! Nukeduck i spółka poza play-offami LEC

SK Gaming jeszcze wczoraj wydawało się być w tragicznej sytuacji. Tymczasem po dwóch zwycięstwach ekipa ta nadal ma szanse na wejście do play-offów, j...