STS
Huni, Damonte, Clutch Gaming, LCS 2019 Summer Week 2
fot. Riot Games

Czy pogromcy TSM zaskoczą? Clutch Gaming vs Team Liquid w półfinale LCS

Wczorajszej nocy poznaliśmy pierwszego finalistę League of Legends Championship Series 2019, a dzisiaj czeka nas starcie, które wyłoni przeciwników Cloud9. Po jednej stronie znajduje się Clutch Gaming, które wcześniej wyeliminowało TSM, a po drugiej najlepsza drużyna fazy zasadniczej, czyli Team Liquid. Będzie to na pewno ciekawe starcie, a pikanterii dodaje mu fakt, że zwycięzcy zawalczą […]

Wczorajszej nocy poznaliśmy pierwszego finalistę League of Legends Championship Series 2019, a dzisiaj czeka nas starcie, które wyłoni przeciwników Cloud9. Po jednej stronie znajduje się Clutch Gaming, które wcześniej wyeliminowało TSM, a po drugiej najlepsza drużyna fazy zasadniczej, czyli Team Liquid. Będzie to na pewno ciekawe starcie, a pikanterii dodaje mu fakt, że zwycięzcy zawalczą w przyszłą niedzielę o wyjazd na mistrzostwa świata. W tym roku odbędą się one w trzech różnych miastach: Berlinie, Madrycie oraz Paryżu.

Clutch Gaming vs
21:00
Team Liquid

CG to drużyna, która przez cały sezon prezentowała bardzo nierówną formę. Rzutem na taśmę otrzymała ona prawo gry w play-offach, jednak udało się jej wyeliminować giganta amerykańskiej sceny, jakim niewątpliwie jest TSM. Ekipa Sørena „Bjergsena” Bjerga zaryzykowała, zmieniając swojego junglera w ostatniej chwili i mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść rywali. Clutch to formacja złożona z zawodników pochodzących z Azji i Ameryki Północnej, a w jej szeregach znajduje się między innymi Heo „Huni” Seung-hoon, czyli były gracz Fnatic i SKT T1. Podobnie jak większość zespołów występujących w LCS, CG przegrało oba mecze przeciwko Team Liquid. Ekipa ta pokazała jednak, że potrafi wygrywać przeciwko teoretycznie silniejszym od niej.

Team Liquid zakwalifikowało się do półfinałów bezpośrednio z pierwszego miejsca. Yiliang „Doublelift” Peng i jego towarzysze zdominowali amerykańskie rozgrywki, przegrywając tylko 4 z 18 meczów. Nicolaj „Jensen” Jensen i Jo „CoreJJ” Yong-in, którzy dołączyli do TL w zeszłym roku, świetnie zaprezentowali się w nowej drużynie, między innymi pokonując obecnych mistrzów świata, czyli Invictus Gaming podczas Mid Season Invitational 2019. W teorii, starcie z Clutch Gaming powinno zakończyć się wynikiem 3:0 lub 3:1 na korzyść triumfatorów sezonu zasadniczego. Ekipy Huniego nie można jednak lekceważyć, a nawet jeśli Team Liquid wyjdzie z tego starcia zwycięsko, czeka go mecz przeciwko Cloud9 – jedynej drużynie, której udało się dwukrotnie pokonać TL.

To spotkanie będziecie mogli obejrzeć pod tym adresem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, widowisko rozpocznie się o godzinie 21:00. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące letniej odsłony LCS znajdują się w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Elazer wicemistrzem GSL vs The World, Polak ulega w wielkim finale

Piękna przygoda Mikołaja "Elazera" Ogonowskiego na GSL vs The World trwała aż do ostatniego dnia zmagań. Polak przeszedł niesamowitą drogę, by znaleźć...