fot. Illuminar Gaming

Iluminar wygrywa w play-offach LOOT.BET/CS, ekipa hadesa bez sukcesu w kwalifikacjach do ECS

To było słodko-gorzkie niedzielne popołudnie dla polskich formacji CS:GO. Z jednej strony dobrze zaprezentowało się Illuminar Gaming, które wygrało pierwszy mecz w dolnej drabince play-offów LOOT.BET/CS, z drugiej zaś swoją przygodę w drugich otwartych kwalifikacjach do ECS Pinnacle Cup zakończył bez powodzenia miks Olka „hadesa” Miskiewicza.

I to właśnie niegdysiejszy uczestnik ASUS ROG Join The Republic Challenge i jego zespołowi partnerzy jako pierwsi pojawili się na serwerze. Skład występujący pod nazwą One More Time stawił czoła duńskiemu GoldenGitte, które, przynajmniej na papierze, wyglądało na nieco słabsze niż drużyny, jakie Polacy wyeliminowali w poprzednich rundach. Pierwsza mapa nie ułożyła się jednak po myśli zawodników znad Wisły, bo ci, głównie z uwagi na słabą grę w ataku, ponieśli porażkę na Mirage’u. Ale miks hadesa wkrótce znalazł receptę na oponentów i zapisał na swoje konto Overpassa. O wszystkim zadecydował więc Nuke, na którym oglądaliśmy naprawdę zaciętą walkę. Dopiero w 29. rundzie Duńczycy przechylili szalę na swoją stronę i przypieczętowali awans do kolejnej fazy.

Illuminar miało nadzieję wziąć odwet za wczorajszą porażkę z DreamEaters, którą poniosło grając wówczas bez swoich dwóch podstawowych zawodników i dziś pokonać Vexed Gaming w drabince przegranych. I swój plan zrealizowało, choć rywal postawił poprzeczkę całkiem wysoko. Paweł „innocent” Mocek i partnerzy zaczęli spotkanie z wysokiego C, wygrywając dość pewnie na Mirage’u. Na Overpassie zaś oglądaliśmy od pewnego momentu naprawdę wyrównaną rywalizację, a o wszystkim zadecydowała dogrywka. Ta padła łupem brytyjczyków i tym samym dane nam było oglądać trzecią mapę. Na niej jednak znów klasę pokazali reprezentanci iHG i koniec końców to oni otrzymali przepustkę do kolejnej rundy play-offów.

Komplet niedzielnych wyników prezentuje się następująco:

16 sierpnia
14:00 One More Time 1:2 GoldenGitte Mirage 9:16
Overpass 16:7
Nuke 13:16
17:15 Illuminar Gaming 2:1 Vexed Gaming Mirage 16:10
Overpass 17:19
Nuke 16:11
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

suNny jednak dołączy do ENCE?

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wielokrotnie pojawiały się plotki sugerujące rychły transfer Miikki "suNny'ego" Kemppiego do ENCE. Co więcej,...