fot. ESL/Bart Oerbekke

suNny jednak dołączy do ENCE?

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wielokrotnie pojawiały się plotki sugerujące rychły transfer Miikki „suNny’ego” Kemppiego do ENCE. Co więcej, kilka dni temu pojawiły się nawet sugestie, że Fin miał już nawet rozpocząć treningi z potencjalną przyszłą drużyną. Czy faktycznie coś jest na rzeczy? Zdaniem Jarka „DeKaya” Lewisa i owszem.

Amerykański dziennikarz twierdzi bowiem, iż suNny dołączy do ENCE już po zakończeniu StarLadder Major Berlin 2019 i oficjalny debiut w nowych barwach zanotuje podczas BLAST Pro Series w Moskwie. W składzie miałby on zająć miejsce Aleksiego „Aleksiba” Virolainena, czyli głównodowodzącego fińskiej formacji, która w tym roku na dobre zadomowiła się w ścisłej światowej czołówce, docierając m.in. do wielkiego finału katowickiego Majora. Trudno na ten moment powiedzieć, dlaczego to właśnie 22-latek miałby zostać odsunięty od składu i kto w wypadku takiego ruchu przejąłby w zespole rolę prowadzącego.

Przypomnijmy, że Kemppi od sierpnia 2017 roku jest graczem mousesports, jednak ostatnie pięć miesięcy spędził on na ławce rezerwowych. Co ciekawe, ewentualny transfer do ENCE byłby dla niego okazją, by ponownie występować pod banderą rodzimej organizacji – w przeszłości współpracował on z nią już na przełomie 2013 i 2014 roku oraz przez cały 2016 rok. Jednocześnie mógłby on ponownie spotkać dobrze sobie znanego Aleksiego „allu” Jalliego, razem z którym mógł świętować triumfy w drugiej edycji Operation: Kinguin oraz Peliliiga eSM 2016.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład ENCE będzie prezentować się następująco:

  • Aleksi „allu” Jalli
  • Jere „sergej” Salo
  • Jani „Aerial” Jussila
  • Sami „xseveN” Laasanen
  • Miikka „suNny” Kemppi
  • Slaava „Twista” Räsänen – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NiP ratuje honor! Szwedzi rzutem na taśmę utrzymali miejsce w ESL Pro League

Czterodniowe zmagania w ramach europejskich baraży o ESL Pro League dobiegły końca. Dzisiaj zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w drugiej ich fazie – dow...