fot. ESL/Adam Łakomy

Pierwsze polskie otwarte eliminacje do V4 Future Sports Festival rozstrzygnięte

Zaledwie przed kilkoma dniami zaprezentowano nam pierwsze informacje na temat tegorocznej edycji V4 Future Sports Festival, która odbędzie się w przedostatni weekend września. Nic więc dziwnego, iż między innymi w Polsce z kopyta ruszył proces kwalifikacyjny do węgierskiego turnieju. Do wyjazdu do Budapesztu przybliżyły się Klan Gadanych Głupot oraz Capri Sun, które okazały się najlepsze w pierwszych polskich otwartych eliminacjach.

Na początek warto wspomnieć o składach powyższych dwóch drużyn – w końcu nie jest to wcale rzecz oczywista. Wyjściową piątkę KGG tym razem tworzyli Karol „repo” Cybulski, Maciej „DESTROJ” Deorocki, Tomasz „ToM223” Richter, Kacper „Killkapi” Wierzewski oraz wciąż będący częścią Izako Boars Piotr „nawrot” Nawrocki. Pod banderą Capri Sun siły złączyli natomiast Krzysztof „stark” Lewandrowski, Piotr „morelz” Taterka, Kuba „Markoś” Markowski, Mateusz „matty” Kołodziejczyk oraz nieznany szerszej publiczności Dennis (nie mylić z graczem Teamu GamerLegion).

W rozgrywkach udział wzięło łącznie dwadzieścia jeden formacji, a na liście uczestników pojawiły się między innymi OrgSeekers, Together Esports czy adwokacik. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek wraz z kompanami już w pierwszym swoim starciu uznali jednak wyższość KGG, które w meczu decydującym o awansie rozprawiło się z Pompa Teamem. Capri Sun ograło natomiast pozostałe dwie wyżej wymienione ekipy, w tak zwanym międzyczasie radząc sobie również z LAJTon.

Tym samym lista uczestników zamkniętych eliminacji do V4 Future Sports Festival obecnie prezentuje się następująco:

Actina PACT AVEZ Esport Capri Sun
Izako Boars Klan Gadanych Głupot Me & the Boys

Druga tura otwartych eliminacji ruszy już 24 sierpnia. Awans na turniej główny z pulą nagród o wysokości 300 tysięcy euro koniec końców wywalczy sobie tylko jeden zespół. Polskę w Budapeszcie reprezentować będzie jednak również Virtus.pro, które dziś otrzymało bezpośrednie zaproszenie od organizatorów. Zawody zaplanowane są na 21 i 22 września.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nisha zagra w meczu gwiazd podczas The International!

Od 2013 roku każdemu kolejnemu The International towarzyszy All-Star Match i nie inaczej będzie także w tym roku. Tegoroczny mecz gwiazd będzie szczeg...