fot. ESL/Helena Kristiansson

Koniec przerwy fnx-a – zawodnik wraca do profesjonalnej gry!

Lincoln „fnx” Lau wznowił karierę profesjonalnego gracza! Doświadczony 29-letni zawodnik po ponad rocznej przerwie od rywalizacji na najwyższym poziomie dołączył do lokalnego RED Canids.

fnx to z pewnością osoba, której nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Lau jest jedną z legend brazylijskiej sceny, która swoją przygodę z esportem rozpoczęła już w czasach Counter-Strike’a 1.6. Swoje największe sukcesy w tym tytule gracz święcił pod banderą mibr-u, triumfując podczas Electronic Sports World Cup 2006 czy sięgając po tytuł mistrzowski DreamHack Winter 2007. W bogatej gablocie weterana znajdziemy także trofea zdobyte w najnowszej odsłonie kultowej strzelanki od Valve. Mowa między innymi o dwóch wygranych Majorach – MLG Columbus 2016 oraz ESL One Cologne 2016.

Jednym z kluczowych momentów w karierze fnx-a było odsunięcie od składu SK Gaming w lutym 2017 roku. Po opuszczeniu formacji Gabriela „FalleNa” Toledo Lauowi nie wiodło się najlepiej. Zawodnik zaliczył nieudane epizody w Immortals, 100 Thieves oraz Não Tem Como. Następnie Brazylijczyk przez jakiś czas pełnił funkcję rezerwowego w Teamie One, by w marcu tego roku stać się ambasadorem MIBR-u. W międzyczasie oczywiście spekulowano na temat powrotu 29-latka do gry, jednak ostatecznie żadna z plotek nie znalazła odzwierciedlenia w rzeczywistości. W RED Canids fnx spotka się z dawnym znajomym sprzed lat, Renato „nakiem” Nakano, z którym zajął pierwsze miejsce podczas wcześniej wspomnianego ESWC.

RED Canids to jedna z największych brazylijskich organizacji i jestem przekonany co do tego, że gra z nakiem, który jest dla mnie jak brat, pomoże mi w „nowym początku kariery”. Zdecydowałem się powrócić, gdyż kocham grać i jest to rzecz, którą robię najlepiej. Jestem osobą napędzaną przez wyzwania. Motywacja i talent graczy, którzy są w tej drużynie, pomogą nam odnosić sukcesy w kraju i spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej – powiedział Latynos.

Skład RED Canids wygląda teraz następująco:

  • Gabriel „nython” Lino
  • Matheus „pesadelo” Panisset
  • Bruno „latto” Rebelatto
  • Renato „nak” Nakano
  • Lincoln „fnx” Lau
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na`Vi wyprzedza NRG w rankingu HLTV tuż przed startem Majora

StarLadder Major Berlin 2019 startuje już w najbliższy piątek, oczywiste więc jest, że ostatnie przed jego rozpoczęciem notowanie rankingu HLTV nie pr...