STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

fnx zastąpi NEKIZA w Luminosity?

Nieco ponad tydzień temu szeregi Luminosity Gaming opuścił jeden z weteranów ekipy, Gustavo „yeL” Knittel. Możliwe jednak, że już za chwilę dołączy do niego jego dotychczasowy klubowy kolega, Gabriel „NEKIZ” Schenato, gdyż zdaniem dziennikarzy portalu DRAFT5 miałby on zwolnić miejsce dla Lincolna „fnx-a” Laua.

Ostatnimi czasy kariera fnx-a nie rozwijała się tak, jak Brazylijczyk mógłby sobie tego życzyć. Od momentu zakończenia krótkiej przygody z 100 Thieves 28-latek próbował podbić scenę z Não Tem Como, ale po serii słabych wyników opuścił ekipę w sierpniu tego roku. Od kilku tygodni związany był z kolei Teamem One, gdzie pełnił jednak tylko rolę rezerwowego. Ewentualna oferta od Luminosity byłaby dla niego okazją powrotu do organizacji, w której odnosił największe sukcesy – to właśnie w jej barwach w 2016 roku mógł świętować m.in. triumf na Majorze oraz podczas lanowych finałów ESL Pro League Season 3.

Co ciekawe, w przypadku finalizacji przenosin Laua Luminosity skompletowałoby dokładnie ten sam skład, który na początku 2017 roku, jeszcze pod banderą Immortals, dotarł do półfinału Intel Extreme Masters Katowice 2017. Niemniej niewiadomą w tej sytuacji pozostawałaby przyszłość NEKIZA, który w formacją związany był od lipca ubiegłego roku. Warto jednakże nadmienić, że ostatnimi czasy zarówno on, jak i cała drużyna prezentowali się znacznie poniżej oczekiwań, czego efektem był m.in. spadek z ESL Pro League.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład Luminosity Gaming będzie prezentować się następująco:

  • Lucas „steel” Lopes
  • Henrique „HEN1” Teles
  • Lucas „LUCAS1” Teles
  • Ricardo „boltz” Prass
  • Lincoln „fnx” Lau
  • Rafael „zakk” Fernandes – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy format katowickich Minorów – mecz wygranych BO3, brak wielkiego finału

Początek przyszłego roku upłynie nam pod znakiem Majora, który po czterech latach przerwy powróci do Katowic. Wcześniej jednak w stolicy Górnego Śląsk...