fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Memy na bok, czas pokazać siłę na Summoner’s Rift! Dziś Piraci podejmą Illuminar w Ultralidze

Przepychanki słowne w mediach społecznościowych pomiędzy piratesports a Illuminar Gaming podgrzewały atmosferę wśród polskich fanów League of Legends w minionym tygodniu. Dzisiejszego wieczoru drużyny te będą jednak musiały udowodnić, że mocne są nie tylko w memach, ale także na Summoner’s Rift. Żarty się skończyły, więc czas na prawdziwą walkę, której stawką będzie awans do trzeciej rundy play-offów Ultraligi, gdzie na swojego przeciwnika czeka już devils.one.

piratesports
piratesports logo vs Illuminar Gaming
17:00

Awans piratesports do półfinałów Ultraligi bez dwóch zdań jest jedną z największych niespodzianek tego sezonu zmagań. Zespół Sebastiana „niQ” robaka wdarł się przecież do play-offów dopiero poprzez wygranie tie-breaku przeciwko graczom PACT, przez co spora część społeczności od razu spisywała go na straty, kiedy okazało się, że w pierwszej rundzie fazy pucharowej będzie musiał zmierzyć się z AVEZ. Mało kto oczekiwał, że ekipa Marcina „bucu” świecha, która w fazie zasadniczej radziła sobie wręcz kapitalnie, ulegnie dużo niżej notowanym Piratom, ale jednak w serii BO5 nie zaprezentowała się ona z najlepszej strony. piratesports było rewelacyjnie przygotowane do meczu z AVEZ i skrzętnie rozpracowało taktykę swoich rywali, dzięki czemu ostatecznie zwyciężyło ich wynikiem 3:1. Teraz jednak Piraci będą musieli zmierzyć się z lanowymi wyjadaczami z Illuminar Gaming.

A skoro już przy iHG jesteśmy, to należy zaznaczyć, że w przeciwieństwie do AVEZ podopieczni Bartłomieja „VoVa” Ryla w tym sezonie Ultraligi zaprezentowali się jako formacja wielowymiarowa. Od jakiegoś czasu Illuminar pokazuje znacząco odmieniony styl gry i niejednokrotnie widywaliśmy skomplikowane kompozycje w rękach tej drużyny. Nie można także nie wspomnieć o wybitnej formie MVP fazy zasadniczej, czyli Łukasza „Puki Style’a” Zygmunciaka, który często pojawia się także na środkowej alejce, a taka elastyczność bez dwóch zdań jest sporą zaletą iHG. Mimo wszystko iHG, które było uważane za o wiele lepszy zespół od PRIDE, uporało się z Orłami w ćwierćfinałowym meczu dopiero po rozegraniu pięciu map, dlatego też nieco zszargało swoją opinię faworyta do zajęcia przynajmniej trzeciego miejsca w play-offach Ultraligi. Dziś okaże się, czy Illuminar ma wystarczająco dużo paliwa, aby utrzeć nosa Piratom i znaleźć się w najlepszej trójce zmagań organizowanych przez Polsat Games.

Transmisję z tego spotkania będzie można oglądać za pośrednictwem kanału Polsat Games. Po więcej szczegółowych informacji na temat play-offów, a także po wyniki fazy zasadniczej Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pracowita środa Illuminar. Przed innocentem i spółką m.in. mecz z adwokacikiem

Przed reprezentantami Illuminar Gaming naprawdę ważny dzień. Dziś bowiem ważyć się będą ich losy zarówno w LOOT.BET/CS Season 3, jak i eliminacjach do...