fot. ESL

Drużyna Polaka wygrywa ESL Meisterschaft Summer 2019

Końca dobiegł kolejny sezon ESL Meisterschaft, czyli niemieckiego odpowiednika ESL Mistrzostw Polski. Sezon szczególny, bo po raz drugi w historii po krajowy tytuł za naszą zachodnią granicą sięgnął zespół, którego członkiem jest Polak. Mowa tutaj o ALTERNATE aTTaX Mateusza „mantuu” Wilczewskiego.

Drużyna 22-latka gładko przebrnęła przez fazę ligową, wygrywając podczas niej aż szesnaście spotkań i ponosząc zaledwie dwie porażki. W półfinale natomiast gładko rozprawiła się z expert eSport, dziki czemu ostatnią przeszkodą na jej drodze pozostało Sprout. I tutaj nie miało już być tak łatwo – wystarczy wspomnieć, że aTTaX dopiero co spadło z ESEA Mountain Dew League, podczas gdy Timo „Spiidi” Richter dostali się do ESL Pro League. Tej różnicy poziomów w ogóle nie było jednak widać na serwerze. A spora w tym zasługa wspomnianego już mantuu.

Polski gracz prezentował się dziś bowiem fantastycznie i niejednokrotnie w pojedynkę zapewniał swojej drużynie kolejne rundy. To przełożyło się na aż 45 fragów zdobytych na przestrzeni obu rozegranych map. Właśnie, obu – ALTERNATE dość niespodziewanie pokonało wyżej notowanego rywala aż 2:0, najpierw triumfując 16:10 na Duście2, a potem powtarzając ten także na Inferno. Styl, w jakim ekipa sięgnęła po mistrzowski tytuł, spotkał się z uznaniem ze strony ekspertów, którzy przyznali tytuł MVP całych rozgrywek jednemu z jej reprezentantów – właśnie wspomnianemu już wcześniej mantuu.

Końcowa klasyfikacja ESL Meisterschaft Summer 2019 prezentuje się następująco:

1. ALTERNATE aTTaX 12 000 €
2. Sprout 6 000 €
3-4. expert eSport, Unicorns of Love 2 600 €
5. Playing Ducks 1 050 €
6. epikk esports 950 €
7. PANTHERS Gaming 850 €
8. Planetkey Dynamics 750 €
9. EURONICS Gaming 650 €
10. CPLAY 550 €

Co ciekawe, dla Wilczewskiego jest to drugi w karierze sukces tego typu. Po raz pierwszy po mistrzowską paterę sięgnął on dwa lata temu pod banderą PANTHERS Gaming, ogrywając wówczas w finale EURONICS Gaming.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Brazylia i Rosja najsilniej reprezentowane podczas StarLadder Major Berlin 2019

Już jutro rusza z dawna oczekiwany StarLadder Major Berlin 2019, czyli swoiste counter-strike'owe mistrzostwa świata! W sumie udział w imprezie weźmie...