fot. Meet Point/Kamil Nowakowski

AVEZ po raz drugi z rzędu wygrywa dywizję profesjonalną PLE

Faza pucharowa dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej dobiegła końca. Podobnie jak w poprzednim sezonie, tak i w przypadku szóstej odsłony rozgrywek najlepsi okazali się być zawodnicy AVEZ, którzy w finale rozprawili się z dok5.

Drużyna Patryka „ponczka” Witesa, dzięki pierwszemu miejscu w sezonie zasadniczym, nie musiała przechodzić przez wcześniejsze rundy gauntletu i wyczekiwała na swojego rywala w najważniejszym meczu. Po dwóch dniach rywalizacji i łącznie czterech rozegranych rundach wyłoniono przeciwnika Ośmiornic. Został nim czwarty zespół etapu ligowego, a więc dok5. Finałowe starcie nie poszło jednak po myśli wcześniejszych pogromców m.in. Dr Pepper Teamu, choć na Nuke’u poczynali oni sobie bez żadnych kompleksów, przegrywając zaledwie 14:16. Mirage był za to popisem koncertowej gry faworytów tego spotkania, którzy oddali mniej znanej ekipie tylko pięć oczek, tym samym zamykając serię wynikiem 2:0.

1. runda 2. runda 3. runda 4. runda Wielki finał
22.08, godz. 16:00
20.08, godz. 20:00 AVEZ
20.08, godz. 17:00 Dr Pepper dok5
19.08, godz. 20:00 Vex dok5
19.08, godz. 17:00 dok5 dok5
Bakłażany Together
Together

Zwycięstwo w finale oznacza, że zawodnicy AVEZ obronili wywalczony na początku lipca tytuł oraz wezmą udział w zamkniętych eliminacjach do grupy mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Nisha

Były emocje, było zwycięstwo. Secret wciąż w grze o triumf w TI 9!

Szanowni Państwo, oto The International w pełnej krasie! Za nami trzeci dzień fazy pucharowej chińskiej imprezy, który dostarczył nam ogromnej dawki e...

>