fot. United Masters League

Powraca United Masters League – rozgrywki z pulą 150 tysięcy dolarów

Pierwszy sezon United Masters League został zwieńczony w ostatnich dniach marca, jednak od tamtej pory organizatorzy rozgrywek nie przekazywali żadnych informacji na temat kolejnej edycji zmagań. Teraz już wiemy, że liga doczeka się swojej drugiej odsłony.

Drugi sezon UML jest efektem współpracy pomiędzy Unikrn oraz GRID. W puli nagród zawodów ponownie znajdzie się 150 tysięcy dolarów, lecz w odróżnieniu od premierowej edycji tym razem organizatorzy zrezygnowali z finałów offline – rywalizacja w całości będzie odbywała się w internecie. Start zmagań przewidziany jest na 2 października, a już niedługo powinniśmy poznać pierwsze zaproszone ekipy. Przypomnijmy, że w pierwszej edycji mogliśmy obserwować w akcji tylko jedną rodzimą piątkę, AGO Esports.

Liga została podzielona na trzy etapy. Pierwszy z nich to cotygodniowe kwalifikacje (tur kwalifikacji będzie w sumie cztery) z pulą pieniężną 15 tysięcy dolarów, w których będzie brało udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Dwie najlepsze formacje z każdego zbioru awansują do play-offów, które wyłonią z kolei dwie ekipy przechodzące do następnego etapu. Pozostałe sześć drużyn trafi do kolejnego tygodnia, gdzie grono uczestników uzupełnią dwa nowe zespoły.

W drugim etapie zobaczymy aż szesnaście drużyn (osiem zaproszonych oraz osiem z poprzedniej fazy) walczących ze sobą w systemie szwajcarskim. Mecze będą toczyły się łącznie przez pięć tygodni, każdy z nich w formule BO3. Czołowa ósemka zamelduje się w fazie finałowej rozgrywanej w drabince pojedynczej eliminacji. Dla zwycięzcy drugiego sezonu UML przewidziana jest nagroda w wysokości 50 tysięcy dolarów, zaś drugi z finalistów zasili swoje konto kwotą 20 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Major rozpoczęty z przytupem – zaskakujące porażki Vitality i NRG!

Za nami dopiero dwa pierwsze mecze StarLadder Major Berlin 2019, a już byliśmy świadkami niespodzianek naprawdę sporego kalibru. Team Vitality oraz NR...