Team Ancient ponownie narodził się w maju tego roku i zdołał nawet awansować na europejskiego Minora. To już jednak koniec tej przygody – zespół został bowiem oficjalnie rozwiązany, a każdy z jego członków zdecydował się podążyć w swoim kierunku.

Historia Ancient była więc dość krótka, ale obfitowała także w pewne osiągnięcia. Warto zacząć od triumfu w LOOT.BET Hotshot Series Season 3, a potem dodać także wicemistrzostwo zdobyte podczas DreamHack Open Summer 2019. Największym sukcesem był jednak awans na Minora przed StarLadder Major Berlin 2019, na który ekipa jechała ze sporymi nadziejami. Niemniej krótko przed turniejem jej szeregi na rzecz Ninjas in Pyjamas opuścił Nicolas "Plopski" Gonzalez Zamora, co na dobre zapoczątkowało późniejszy rozpad składu. Słaby występ w Berlinie i eliminacja już w fazie grupowej na pewno także nie pomogły.

To nie jest coś, czego chcieliśmy, i ciężko pracowaliśmy, by tego uniknąć – przyznał w swoim oświadczeniu trener zespołu, André "BARBARR" Möller. – Ostatni okres był wspaniały, ale czasami rzeczy po prostu nie wychodzą. Wszystko wyglądało bardzo dobrze, nim Plopski odszedł do NiP-u. Byliśmy niezwykle zmotywowani. (...) Graliśmy naprawdę solidnie. Po odejściu Plopskiego mieliśmy problemy, bo musieliśmy znaleźć odpowiednią pozycję dla Gruxa i jednocześnie przygotować innych do gry na nowych pozycjach. A Minor był już za rogiem. (...) disco doplan, freddieb i draken grali ze sobą bardzo długo i jako rdzeń drużyny osiągnęli wspaniałe rzeczy. Nadszedł jednak czas, by podążyć swoją drogą. Czasami zmiany są potrzebne w życiu – dodał.

Ostatni skład Teamu Ancient prezentował się następująco:

  • William „draken” Sundin
  • Joakim „disco doplan” Gidetun
  • Alfred „RuStY” Karlsson
  • Andreas „MODDII” Fridh – testy
  • André „BARBARR” Möller – trener