fot. Riot Games

ahq melduje się na liście uczestników Worlds 2019

Dwa dni temu miejsce na Worlds 2019 zagwarantował sobie J Team. Dzisiaj poznaliśmy kolejnego reprezentanta LMS, który już w październiku powalczy o tytuł mistrza globu. W głównym turnieju zobaczymy ahq e-Sports Club, który po roku przerwy powraca jako jedna z najlepszych drużyn z ligi Tajwanu, Hong Kongu i Makau.

Chen „Ziv” Yi i kompani dzisiaj wyeliminowali z walki o mistrzostwo LMS 2019 Summer Hong Kong Attitude po pełnej serii BO5. Po otwarciu wyniku w wykonaniu HKA do głosu doszło ahq, wygrywając dwie kolejne rozgrywki. Formacja ze smokiem w logo zdołała jeszcze doprowadzić do remisu, ale na finisz zabrakło sił i to ahq e-Sports Club mógł cieszyć się z awansu do finału letniej rundy.

Ponieważ obaj uczestnicy finału mają na chwilę obecną liczbę CP, obie te drużyny mogą być spokojne o udział na tegorocznych mistrzostwach świata. Rezultat ostatniego meczu LMS nie będzie miał jednak przełożenia na rozstawienie którejkolwiek z tych drużyn już na samych Worlds. I J Team, i ahq e-Sports Club powędrują do drugiego koszyka podczas losowania grup i nie unikną mistrzów z Chin, Korei, Europy lub Ameryki Północnej w fazie grupowej.

Trzeciego reprezentanta LMS na Worlds wyłoni Regional Qualifier. Na ten turniej będziemy musieli czekać jeszcze blisko dwa tygodnie, a dokładnie do pierwszego piątku września. Wtedy odbędzie się pierwsza runda RQ, podczas której MAD Team zmierzy się z G-Rex, natomiast Flash Wolves podejmie Hong Kong Attitude. Zwycięzcy tych meczów dwa dni później zmierzą się w ostatecznej walce o Worlds 2019. Wygrany zakwalifikuje się do fazy play-in MŚ, przegrany zaś zakończy swój sezon w tym miejscu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Sneaky

Amerykańskie starcie tytanów. Liquid podejmie Cloud9 w finale LCS

Na ten mecz czekają wszyscy fani League of Legends Championship Series. Dziś wyjaśni się, kto ostatecznie okaże się najlepszą drużyną z Ameryki w letn...