fot. Riot Games

Ateny nie dla Rogue. Vander i spółka bez szans na Worlds

Mecz ten nie był łatwą przeprawą dla FC Schalke 04, jednakże ostatecznie ekipa Eliasa „Upseta” Lippa triumfowała nad Rogue przegrywając tylko jedną z czterech gier. Reprezentanci niemieckiego klubu sportowego są ostatnią ekipą, którą zobaczymy na finałach League of Legends European Championship w Atenach.

FC Schalke 04
3:1 Rogue

Rogue 1:0 FC Schalke 04
Finn Odoamne
Inspired Trick
Larssen Abbedagge
Woolite Upset
Vander IgNar

Podobnie jak tydzień wcześniej, Kacper „Inspired” Słoma miał ogromny wpływ na wczesną fazę gry. W pierwszej rozgrywce zdołał on przelać pierwszą krew po błędzie przeciwnego wspierającego. Po kilku minutach Schalke odpowiedziało wspaniałym atakiem na topa, jednakże chwilę później Rogue wyeliminowało trzech przeciwników w walce przy Heroldzie. Od tamtej pory reprezentanci niemieckiego klubu sportowego zaczęli się gubić i popełniali spore błędy. Po kwadransie gry ekipa trzech Polaków miała na swoim koncie dwa smoki i trzy tysiące sztuk złota przewagi.

Dobra inicjacja ze strony Oskara „Vandera” Bogdana i szybkie wyeliminowanie Upseta pozwoliło rozpocząć walkę, która zakończyła się pięcioma zabójstwami na korzyść Łotrzyków. Po tym teamfighcie Inspired i spółka pokonali Nashora, a wyeliminowanie dwóch rywali na środkowej alejce zadecydowało o porażce Schalke w pierwszym starciu.

Rogue 0:1 FC Schalke 04
Finn Odoamne
Inspired Trick
Larssen Abbedagge
Woolite Upset
Vander IgNar

Tym razem gra rozpoczęła się znacznie lepiej dla FC Schalke 04, które z powodzeniem atakowało dolną alejkę, dzięki czemu już po dziesięciu minutach różnica w złocie wynosiła aż cztery tysiące. Po słabej pierwszej rozgrywce w kolejnej Upset prezentował już optymalną dyspozycję i zniszczył pierwszą wieżę na dolnej alei. Rogue mimo ogromnej straty w finansach i przedmiotach było w stanie wyeliminować aż czterech rywali na topie, co zaowocowało odrobieniem części deficytu.

Po tamtej walce gra przestała być tak dynamiczna, jak wcześniej. Dopiero w 31. minucie reprezentanci niemieckiego klubu sportowego zdołali pokonać czterech przeciwników i unicestwić Nashora. Wraz z fioletowym wzmocnieniem Upset i spółka bez większych problemów pozbyli się dwóch inhibitorów i zrównali z ziemią niebieski nexus.

Rogue 0:1 FC Schalke 04
Finn Odoamne
Inspired Trick
Larssen Abbedagge
Woolite Upset
Vander IgNar

First blood po raz kolejny powędrował do FC Schalke 04, jednakże tym razem Kim „Trick” Gang-yun zdecydował się na zaatakowanie górnej, a nie dolnej alejki. Rogue za to dobrze radziło sobie na bocie, gdzie upadła pierwsza struktura. Mimo że Upset i spółka zgarniali zabójstwa, to różnica w złocie nie była ogromna. Woolite był w stanie wyeliminować jednego z przeciwników mając na swoim koncie ogromną liczbę stacków Dravena, dzięki czemu otrzymał 1700 sztuk kruszcu i sam odrobił niewielkie straty swojej drużyny.

Kiedy wydawało się, że Schalke łatwo wygra walkę wokół niebieskiego wzmocnienia, Draven odwrócił jej losy i posłał w piach trzech przeciwników. W kolejnej potyczce przy Nashorze botlane Rogue zaprezentował się wspaniale, dzięki czemu ekipa ta mogła zakończyć rozgrywkę. Emil „Larssen” Larsson popełnił jednak ogromny błąd, wlatując Corkim pod fontannę i w głupi sposób ginąc, co przyczyniło się do tego, że Schalke obroniło bazę i pokonało Barona oraz Starszego Smoka. Fenomenalny pentakill autorstwa Andreia „Odoamne” Pascu zakończył rozgrywkę na korzyść jego ekipy.

Rogue 0:1 FC Schalke 04
Finn Odoamne
Inspired Trick
Larssen Abbedagge
Woolite Upset
Vander IgNar

Pierwsza krew powędrowała do Felixa „Abbedagge” Brauna, który unicestwił Vandera. Rogue jednak szybko odpowiedziało atakiem na dolną alejkę, zakończonym dwoma zabójstwami i pierwszą wieżą. Śmierć Corkiego na midzie pozwoliła Łotrzykom na zniszczenie kolejnej struktury i uzyskanie sporej przewagi. Tym razem jednak polski duet z dolnej alejki nie prezentował się najlepiej, gdyż do 20. minuty miał na swoim koncie w sumie sześć śmierci.

Kiedy wydawało się, że Schalke pokona Nashora, Finn „Finn” Wiestal zaprezentował się fantastycznie w sytuacji jeden na trzech i odwrócił losy całej rozgrywki, gdyż to jego ekipa unicestwiła potwora. Chwilę później jednak Schalke zdołało wyłapać Vandera, a następnie wyeliminować wszystkich rywali i zakończyć rozgrywkę.

Już jutro o 17:00 odbędzie się długo wyczekiwany pojedynek pomiędzy G2 Esports a Fnatic. Wszystkie szczegółowe informacje na temat League of Legends European Championship 2019 Summer znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
NIP

StarLadder Major: Ninjas in Pyjamas vs North – statystyki graczy

Ninjas in Pyjamas to kolejna po DreamEaters drużyna, która pożegnała się ze StarLadder Major Berlin 2019 bez zwycięstwa w ani jednym meczu Fazy Nowych...