Uzi
fot. Riot Games

Rok temu faworyt, dziś – po prostu uczestnik. RNG melduje się na Worlds

Po oczekiwaniach, jakie spoczywały na barkach zawodników Royal Never Give Up przed startem Worlds 2018, liczyliśmy co najmniej na finał ze strony Jiana „Uziego” Zi-Hao i kompanów. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła inna – RNG pożegnało się z zeszłorocznymi MŚ już w ćwierćfinale. Uzi i spółka będą mieli okazję do poprawy swojego rezultatu sprzed roku, bowiem dziś udało im się zakwalifikować na Worlds.

Royal Never Give Up pokonało dzisiaj Top Esports w półfinale LPL 2019 Summer i zapewniło sobie miejsce u boku FunPlus Phoenix w wielkim finale. Po dwóch ciosach wymierzonych ze strony RNG formacja Lee „LokeNa” Dong-wooka podniosła się na chwilę z kolan, wygrywając trzecią potyczkę. Na więcej zabrakło już sił – Royal Never Give Up po niespełna 26 minutach wygrało czwarte starcie, pieczętując zwycięstwo w całej serii.

Dzięki temu RNG ma zapewnione co najmniej 90 dodatkowych punktów do swojego dotychczasowego dorobku Championship Points, a w lepszym scenariuszu awans na Worlds jako pierwszy seed LPL. Jeżeli zespół Uziego przegra w finale, to będzie miał 100 CP. Top Esports również może uzyskać taką liczbę punktów (jeśli wygra w meczu o 3. miejsce), ale ponieważ letni split zakończyło na niższej lokacie niż RNG, to podopieczni Chou „Steaka” Lu-Hsiego będą zwycięzcami tie-breaka i tym samym liderami rankingu CP (wyłączając FPX jako zwycięzcę).

To tylko dowód na pewność gry RNG na Worlds, nikt nie zamierza przekreślać na dobre ich szans na mistrzostwo Chin. Wystarczy przypomnieć sobie wiosenną rundę i niespodziewaną porażkę FPX w półfinale play-offów z JD Gaming. Co prawda teraz wyglądali o niebo lepiej, ale nie zawsze faworyt osiąga sukces. Prawda, Royal Never Give Up?

Trzeciego reprezentanta LPL na Worlds 2019 wyłoni finał Regional Qualifier, w którym udział wezmą Top Esports i Invictus Gaming, a trio walczących drużyn zamknie JD Gaming lub Bilibili Gaming. Komplet uczestników RQ poznamy dopiero po meczu o brązowy medal LPL. Więcej informacji dotyczących kolejnych uczestników Worlds oraz ich drogi na MŚ znajdziecie w naszym artykule.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wyczyn z Katowic powtórzony – Renegades ponownie w gronie legend Majora

Niewielu na to stawiało, ale Renegades osiągnęło swój cel. Złożony m.in. z trzech Australijczyków zespół obronił bowiem wywalczony podczas Intel Extre...

>