Wykorzystano zdjęcia należące do Riot Games

Mocne nerfy Aatroxa i Akali. Co jeszcze czeka nas w patchu 9.18?

Kilka dni temu Mark „Riot Scruffy” Yettner, Lead Gameplay Designer w Riot Games, opublikował zbiór bohaterów, których w większym lub mniejszym stopniu dotknie patch 9.18. We wtorek Yettner wydał bardziej szczegółową listę, z której wynika nie tylko, kto doczeka się zmian, ale też jak obszerne one będą.

Z ujawnionego zestawienia dowiadujemy się między innymi, że największe nerfy pojawią się u Aatroxa oraz Akali. Ostrze Darkinów pożegna się z możliwością wyleczenia się w mgnieniu oka atakując jedynie miniony, bowiem jego pasywna umiejętność uzdrowi go tylko za jedną czwartą zadanych obrażeń przy ciosach zadanych w stwory. Ponadto twórcy gry zmniejszą premię do prędkości ruchu Aatroxa po użyciu przez niego umiejętności ostatecznej, i to aż o połowę. Akali również nie będzie już tak silna w momencie użycia ultimate’a – nie dość, że będziemy dłużej czekać na jego odnowienie, to pierwszy cios nie będzie już ogłuszał rywali, zaś drugi będzie zadawał mniejsze obrażenia. Nerf hammerem dostała też Xayah, która, podobnie jak Akali, będzie musiała dłużej czekać na wtórne użycie umiejętności ostatecznej, a do tego zmniejszono jej pancerz.

Znacznie dłuższa jest lista wzmocnionych postaci, gdyż usprawnień doczeka się aż jedenaścioro bohaterów. Wśród nich będą między innymi Annie, Ekko, Lee Sin oraz Zoe. W przypadku Dziecka Ciemności wzmocniono jedynie jej trzecią umiejętność, czyli Płonącą Tarczę (E). Od teraz dodatkową premią po użyciu tej umiejętności będzie prędkość ruchu, co z pewnością bardziej spodoba się graczom skorym do korzystania z agresji, jaką oferuje wachlarz zdolności Annie. Bardziej wszechstronny będzie natomiast buff Lee Sina, bowiem u niego oprócz umiejętności ostatecznej zmodyfikowano również bazowe zdrowie oraz obrażenia od ataku.

Oprócz tego postanowiono na razie nie wprowadzać zmian u Riven, Vayne oraz Sylasa. Na nerfy tego ostatniego nie będziemy musieli jednak długo czekać, bo już w patchu 9.19 otrzyma on osłabienia. Jakie – tego na razie nie wiadomo. Pełną listę już zapowiedzianych zmian w nadchodzącym patchu możecie znaleźć pod tym adresem. Jak zaznaczył Yetter, możliwe są jeszcze drobne modyfikacje poszczególnych wartości, ale zestawienie to jest bardzo bliskie temu, co otrzymamy już za tydzień w środę.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL chce mieć uczestników Pro Ligi CS:GO na wyłączność?

ESL Pro Tour to najnowsza inicjatywa na profesjonalnej scenie CS:GO, która jest owocem współpracy pomiędzy ESL oraz DreamHackiem. Na cykl będzie skład...