fot. StarLadder/Igor Bezborodov

shox i Lucky poza G2? Organizacja postawi na międzynarodowy skład?

StarLadder Major Berlin 2019 trwa w najlepsze, ale uwaga społeczności CS:GO i tak powoli zwraca się już w kierunku potencjalnych zmian kadrowych w najlepszych zespołach świata. Jak się okazuje, jedną z drużyn, która ma zamiar przemeblować swój skład, jest G2 Esports, które otarło się o awans do play-offów berlińskiej imprezy.

Francuski dziennikarz neL dotarł bowiem do informacji, które sugerują, iż jego rodzimy zespół wkrótce opuści aż dwóch graczy – Lucas „Lucky” Chastang oraz Richard „shox” Papillon! Doniesienia o rozstaniu G2 z Chastangiem nie mogą budzić zbyt dużego zdziwienia – dyspozycja 21-latka od dłuższego czasu pozostawia wiele do życzenia. Kompletnie inaczej wygląda jednak sytuacja w przypadku Papillona – doświadczony weteran szeregi europejskiej organizacji zasilił jeszcze w 2016 roku i jest jednym z głównych twórców obecnego składu.

Przypomnijmy, iż pierwsze plotki o roszadach w G2 pojawiły się już wczoraj, gdy CEO CR4ZY oskarżył spółkę Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza o próbę podkupienia jego graczy. Według informacji neLa prowadzona przez Hiszpana organizacja zwróciła się do Nemanji „nexy” Isakovicia oraz Nemanji „huNtera-” Kovača. Potencjalny transfer tej dwójki obecnie ma być blokowany przez zbyt wysoką kwotę wykupu ustaloną przez CR4ZY. Co jednak najważniejsze, wszystko wskazuje na to, iż G2 poważnie rozważa zmianę modelu drużyny na międzynarodowy.

Jeśli powyższe informacje się potwierdzą, wyjściowy skład G2 wkrótce wyglądać będzie tak:

  • Kenny „kennyS” Schrub
  • Audric „JaCkz” Jug
  • François „AMANEK” Delaunay
  • Damien „maLeK” Marcel – trener

G2 do rywalizacji lanowej powróci na przełomie września i października. Drużyna weźmie udział w ESL One New York oraz DreamHack Masters Malmö.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

StarLadder Major: Renegades vs AVANGAR – statystyki graczy

Poznaliśmy pierwszego finalistę StarLadder Major Berlin 2019! Jest nim wywodzące się ze sceny CIS AVANGAR, które w pierwszym sobotnim meczu pokonało 2...