fot. DreamHack/Adela Sznajder

Tricked zamyka grono uczestników V4 Future Sports Festival

Tricked Esport wywalczyło ostatnią, ósmą przepustkę na V4 Future Sports Festival 2019. Duńska piątka pod batutą Nicolaia „HUNDENA” Petersena okazała się najlepsza w europejskich kwalifikacjach do węgierskiej imprezy.

Po pierwszym dniu internetowych zmagań na placu boju pozostały już tylko cztery formacje – niestety żadna z nich nie wywodziła się z Polski. Obok Tricked ochotę na zgarnięcie biletów do Budapesztu miały jeszcze Espada, Team GamerLegion i Team Heretics. To właśnie francusko-belgijska drużyna była półfinałowym rywalem HUNDENA i spółki, lecz po dwóch mapach musiała uznać wyższość rywala. Drugie spotkanie 1/2 finału, mimo iż także trwało tylko dwie mapy, było zdecydowanie bardziej wyrównane. Obie lokacje kończyły się wynikiem 22:18 na korzyść GamerLegion, lecz równie dobrze ekipa Adila „ScreaMa” Benrlitoma mogła ulec w tym spotkaniu 0:2. Zarówno na Mirage’u, jak i na Overpassie, międzynarodowy skład musiał bowiem gonić wynik w regulaminowym czasie gry.

W wielkim finale kwalifikacji, rozgrywanym w formule BO5, spotkały się zatem Tricked i GamerLegion. Poza otwierającą mapą, która padła łupem Duńczyków, nie była to szczególnie interesująca seria – na trzech pozostałych arenach zmagań dochodziło do przekonujących triumfów jednej ze stron. Wielonarodowościowy zespół potrafił odpowiedzieć wicemistrzom Good Game League 2019 na Inferno, ale właściwie nic z tego nie wynikało. Potem 26. siła świata przyjęła dwa ciosy na Overpassie oraz Mirage’u, co oznaczało, że przegrała walkę o wyjazd do stolicy Węgier.

Lista uczestników V4 Future Sports Festival 2019 prezentuje się następująco:

adwokacik EZ4ME GAMERZONE MIBR
mousesports Ninjas in Pyjamas Virtus.pro Tricked Esport

V4 Future Sports Festival 2019 odbędzie się między 19 a 22 września. W sumie udział w zawodach weźmie osiem drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 300 tysięcy euro.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic vs szwedzki urząd skarbowy. Organizacja musi zapłacić kilka milionów koron!

W ostatnich miesiącach problemy z terminowym płaceniem podatków kojarzyły nam się raczej ze światem piłki nożnej. Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Alexis...