fot. AGO Esports/Michał Mazurek

Cztery polskie ekipy wciąż w grze o awans na DreamHack Masters Malmö

Za nami pierwszy dzień europejskich otwartych eliminacji do DreamHack Masters Malmö 2019. Jak poradzili sobie biało-czerwoni? Na wyjazd do Szwecji nie ma już co liczyć ścisła krajowa czołówka, jednak w grze o awans do zamkniętej części kwalifikacji pozostały cztery nadwiślańskie formacje.

Po trzy wygrane zanotowały dziś AVEZ Esport, Actina PACT, adwokacik oraz One More Time, które utrzymało świetną formę po niedawno wywalczonej przepustce do GG.BET Invitational Beijing. Wyżej wymieniona czwórka na swojej drodze do 1/8 finału nie napotkała co prawda zbyt utytułowanych rywali, jednakże sam fakt dotrwania do drugiego dnia zmagań zasługuje na pewną pochwałę.

Sztuka ta nie udała się przecież na przykład Virtus.pro, które już w pierwszym swym meczu po dogrywce uznało wyższość paradoksalnie anonimowego famous5. Tylko po jedno zwycięstwo sięgnęły z kolei ekipy takie jak Illuminar Gaming czy Izako Boars. W ostatnim zaplanowanym na dziś spotkaniu wyższość Japaleno uznało natomiast Aristocracy, na tym samym etapie z rywalizacją pożegnało się również międzynarodowe internazionale z Piotrem „nawrotem” Nawrockim, Krzysztofem „starkiem” Lewandrowskim oraz Pawłem „byalim” Bielińskim na pokładzie.

Pełny zapis naszej relacji LIVE z dzisiejszych gier znajdziecie pod tym adresem. Rywalizacja o cztery bilety do zamkniętych eliminacji wznowiona zostanie już we wtorek – AVEZ podejmie Budapest Five, adwokacik zmierzy się z FATE Esports, PACT podejmie Japaleno, a One More Time stanie w szranki z pro100. Do awansu do drugiej części rozgrywek polskie zespoły potrzebują jeszcze dwóch wygranych.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bwipo: Będę mógł spojrzeć na to BO5 w przyszłości i stwierdzić "to było dobre doświadczenie"

Finał letniego splitu League of Legends European Championship już za nami. W niedzielę G2 Esports i Fnatic zapewniły nam emocje godne meczu o mistrzos...