fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Rogue bez wygranej drugiego dnia EU Masters. Reprezentanci Polski nad przepaścią

Po pierwszym dniu fazy wstępnej European Masters 2019 Summer mogliśmy mówić o przeciętnym starcie drużyn, w których występują nasi rodacy. Nic więc dziwnego, że zarówno zawodnicy, jak i fani mieli nadzieję na to, że kolejne spotkania pójdą już po myśli reprezentantów naszego kraju. Jednakże o ile w przypadku Michała „Roisona” Dubiela możemy mówić o całkiem udanym drugim dniu zmagań, tak Rogue Esports Club kompletnie zawiodło, przez co teraz musi martwić się o to, czy w ogóle będzie mu dane walczyć o awans do turnieju głównego.

Już w pierwszym starciu minionego wieczoru byliśmy świadkami ogromnej niespodzianki, gdyż akademia Rogue uległa ASUS ROG ELITE. Druga siła bałkańskiej ligi nie dała najmniejszych szans wicemistrzom Ultraligi, bezwzględnie wykorzystując każdy popełniany przez nich błąd. Co prawda do okolic 20. minuty meczu mogliśmy jeszcze łudzić się, że REC będzie w stanie podnieść się z kolan, jednakże ASUS bez najmniejszego trudu wygrywał kolejne walki drużynowe i błyskawicznie zgarnął pierwszego Nashora, co było ostatnim gwoździem do trumny Marcina „Selfiego” Wolskiego i spółki.

Do kolejnego pojedynku z udziałem drugiego zespołu Rogue musieliśmy poczekać trzy godziny, bo to właśnie na 21:00 zaplanowano potyczkę z Excel UK. Mimo przerwy potrzebnej do zresetowania swojego nastawienia i ochłonięcie po poprzedniej porażce, reprezentanci Polski nie pokazali się z lepszej strony. Rogue raz jeszcze zostało zdominowane po kilkunastu minutach gry i nie potrafiło przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Wyniki wczorajszych spotkań European Masters:

10 września
18:00 ASUS ROG ELITE 1:0 Rogue Esports Club BO1
18:00 Excel UK 1:0 Origen BCN BO1
19:00 FALKN 1:0 ASUS ROG ELITE BO1
20:00 Vitality.Bee 1:0 BIG BO1
21:00 Excel UK 1:0 Rogue Esports Club BO1
22:00 FALKN 0:1 Origen BCN BO1
23:00 Vitality.Bee 1:0 ASUS ROG ELITE BO1

Przed nami ostatni dzień fazy wstępnej European Masters, podczas którego poznamy pierwszą ekipę z awansem do turnieju głównego oraz cztery, które powalczą w fazie eliminacyjnej. Pierwszego miejsca z pewnością nie zajmie już Rogue Esports Club, jednakże zespół Oskara „Raxxo” Bazydły wciąż ma szanse zakwalifikować się do kolejnego etapu zmagań. Mimo wszystko, aby to zrobić, REC będzie musiało w końcu podnieść się z kolan i zacząć wygrywać, a o to wcale nie musi być tak łatwo. Już o godzinie 19:00 akademia Rogue podejmie walkę z drugą formacją Niemiec, czyli BIG, które również posiada tylko jedno zwycięstwo na swoim koncie. Ostatnim rywalem formacji Selfiego będzie natomiast FALKN, czyli jedyny zespół z gorszym bilansem.

Spotkania z udziałem REC nie są jednak jedynymi, w których będziemy mogli kibicować naszym rodakom. Roison wraz ze swoim Origen BCN rozegra dziś bowiem dwa pojedynki – najpierw z BIG, a następnie z Vitality.Bee, które jest już pewne miejsca przynajmniej w fazie eliminacyjnej etapu play-in.

Harmonogram ostatniego dnia fazy play-in EU Masters:

11 września
18:00 BIG vs Origen BCN BO1
18:00 Excel UK vs ASUS ROG ELITE BO1
19:00 BIG vs Rogue Esports Club BO1
20:00 Vitality.Bee vs Origen BCN BO1
21:00 FALKN vs Rogue Esports Club BO1
22:00 Vitality.Bee vs Excel UK BO1
23:00 BIG vs ASUS ROG ELITE BO1

Wszelkie informacje o transmisji, składach wszystkich uczestniczących drużyn oraz pełny harmonogram European Masters 2019 Summer znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PACT po drugą wygraną w LOOT.BET/CS, miks TUDSONA po udany start w ECS Pinnacle Cup

Dzień bez spotkań z udziałem Polaków w Counter-Strike'u to dzień stracony. Na szczęście o atrakcje w środowe popołudnie i wieczór nie musimy się martw...