fot. Riot Games

Gracze niektórych regionalnych lig na równi z uczestnikami LEC! Ultraliga poza tym gronem

Trudno nie zauważyć, że dnia na dzień esportowa scena League of Legends w Europie staje się coraz bardziej profesjonalna. Z początkiem tego roku ruszyła pierwsza franczyzowa liga, League of Legends European Championship, a każda z uczestniczących w niej organizacji była zobligowana do utworzenia akademii, która miała rywalizować w jednej z Europejskich Lig Regionalnych (z ang. ERL). Do tej pory Riot Games nie ingerował szczególnie w krajowe rozgrywki, jednakże teraz postanowił wprowadzić znaczące zmiany do kilku z nich.

Od listopada bieżącego roku gracze uczestniczący w Premier Tour (Niemcy), La Liga Française (Francja), LVP SuperLiga Orange (Hiszpania) lub UK League Championship (Anglia) będą traktowani podobnie do zawodników zakontraktowanych przez zespoły z LEC. Mianowicie chodzi tutaj o to, że każdy z uczestników wyżej wymienionych lig znajdzie się w oficjalnej bazie kontraktów Riot Games, co oczywiście będzie wiązało się z tym, że każda próba kaperowania lub podkupywania zawodników zakończy się karą. Modyfikacje te pozwolą organizacjom nieuczestniczącym w LEC na spokojny rozwój bez obaw na to, że któraś z przyjętych do franczyzy LEC drużyn będzie negocjować z zawodnikami warunki ewentualnego transferu za ich plecami. Z drugiej strony gracze będą mogli podpisać kontrakty na maksymalnie dwa lata, aby kluby nie blokowały ich przed rozwojem.

Co ciekawe, aby zostać wpisanym do oficjalnej gazy kontraktów Riot Games, wszyscy zawodnicy będą musieli przejść kontrolę zachowania. Producenci LoL-a zapewnili także, iż są w trakcie usprawniania systemu kar w ERL oraz określania jasnych przepisów. Gracze występujący w czterech wymienionych wcześniej ligach otrzymają także posiadające wszystkie skórki i inne dodatki konto na oficjalnym serwerze. Oprócz tego w oficjalnym komunikacie Riot Games możemy wyczytać, że firma ma zamiar wprowadzić wymagania w kontraktach oferowanych zawodnikom, co również podniesie poziom profesjonalizacji w czterech wymienionych ligach.

Z prawnego punktu widzenia wymagamy, aby wszyscy gracze byli zatrudniani przez organizacje, które muszą zarejestrować się w swojej lidze regionalnej. Wprowadzamy również różne dodatkowe wymagania dotyczące kontraktów, mające na celu przede wszystkim ochronę zawodników, aby zapewnić wszystkim graczom w Europie możliwośc jak najlepszego rozwoju ich karier. Te kluczowe warunki zostaną również zweryfikowane przez Riot w poszczególnych regionach, by dodać im kolejną warstwę ochrony.

Niestety powyższe zmiany przynajmniej na razie nie zostaną wprowadzone do organizowanej przez Polsat Games Ultraligi.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmian w Na`Vi ciąg dalszy. Drużyna rozstanie się z trenerem po BLAST Pro Series Moscow

BLAST Pro Series Moscow miał być prawdziwym świętem Counter-Strike'a dla kibiców z Europy Wschodniej. W stawce zawodów rozgrywanych w stolicy Rosji zn...