fot. DreamHack/Adela Sznajder

Oficjalnie: NEO opuszcza FaZe!

W obliczu dopływających do nas zewsząd doniesień trudno było spodziewać się innego obrotu spraw. Dziś Filip „NEO” Kubski oficjalnie został odsunięty od składu FaZe Clanu, w którym występował przez ostatnich kilka miesięcy. Podczas swojej epizodu w międzynarodowej ekipie polski weteran dotarł między innymi do półfinału DreamHack Masters Dallas 2019, a także wziął udział w StarLadder Major Berlin 2019.

Legenda nie tylko nadwiślańskiego, ale i światowego Counter-Strike’a dołączyła do FaZe w roli zmiennika w połowie maja, gdy ze składem pożegnał się Dauren „AdreN” Kystaubayev. Polski zawodnik miał wnieść do zespołu potrzebną mu strukturę i z początku wydawało się, iż wszystko idzie po myśli naszego rodaka. W swoim pierwszym występie lanowym w nowych barwach Kubski poprowadził FaZe do wspomnianej już 3-4. lokaty na DH Masters, jednak podczas następnych turniejów rezultaty oraz gra FaZe nie wyglądały już tak dobrze. Gwoździem do trumny NEO był jego najważniejszy sprawdzian w postaci Majora – w Berlinie FC nie zdołał obronić statusu Legendy wywalczonego podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Dzisiejsze oświadczenie NEO skomentował w sposób następujący:

Moja rola zmiennika w FaZe Clanie dobiegła końca.To był szalony czas i sporo się zadziało! Jestem dumny z faktu, że mogłem grać z chłopakami i wspólnie z nimi reprezentować barwy tej organizacji. To było kolejne dobre doświadczenie w karierze. Jak zawsze, zabieram ze sobą pozytywne wspomnienia i patrzę do przodu. FaZe Clan: dzięki za ostatnie miesiące, powodzenia w przyszłości!

W tej sytuacji skład FaZe Clanu obecnie wygląda tak:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Nikola „NiKo” Kovač
  • Ladislav „GuardiaN” Kovács
  • Olof „olofmeister” Kajbjer
  • Janko „YNk” Paunović – trener

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gracze niektórych regionalnych lig na równi z uczestnikami LEC! Ultraliga poza tym gronem

Trudno nie zauważyć, że dnia na dzień esportowa scena League of Legends w Europie staje się coraz bardziej profesjonalna. Z początkiem tego roku ruszy...